(Photo by Srdjan Stevanovic/Starsport.rs ©)

Zanimljiva tri meča u Superligi Srbije

Fudbaleri Vojvodine pobedili su u gostima Napredak sa 2:0, u meču 16. kola Superlige Srbije.

Strelci za Vojvodinu bili su Nikola Čumić u 19. i Filip Malbašić u 61. minutu. Bojan Matić je u 22. minutu imao priliku da Napretku donese izjednačenje, ali je promašio penal.

Takođe, bitan momenat na susretu dogodio se u 82. minutu kada je Nemanja Đeković, defanzivac Napretka, dobio direktan crveni karton.

Vojvodina je upisala sedmu pobedu u prvenstvu i sa 26 bodova zauzima šesto mesto na tabeli. Napredak je 10. poziciji sa 17 poena.

Ujedno, novosadska ekipa je prekinula niz od četiri prvenstvena meča bez pobede.

U narednom kolu Vojvodina će dočekati Mladost GAT, dok će Napredak gostovati Voždovcu.

Fudbaleri Spartaka i Mladosti odigrali su u Subotici nerešeno 1:1.

Povela je Mladost pogotkom Nikole Jojića u 79. minutu, da bi izjednačenje Spartaku doneo Vladimir Vitorović golom u 87. minutu.

Obe ekipe su osvojile po 14 bodova i nalaze se na deobi 12. mesta na tabeli. U narednom kolu Spartak će gostovati Radniku, dok će Mladost dočekati Radnički 1923.

Možda i najzanimljivije meč dana odigrali su Mladost GAT i Radnik, a rezultat je bio 2:1. Rustemović je doveo goste u vođstvo u 26. minutu, a Danoski je propustio šansu da udvostruči prednost sa bele tačke. Dimitrov je kaznio promašaje gostiju, te je doneo izjednačenje u 48. minutu, da bi pobedu ekipi iz Novog Sada doneo Marušić u sidijskoj nadoknadi.

Mladost je 15. na tabeli sa 13 bodova, dok je Radnik zakucan za dno sa samo pet poena, a nema niti jednu pobedu od starta šampionata.