FK Vojvodina

Fudbaleri Vojvodine pobedili su Novi Pazar na stadionu Karađorđe u šestom kolu Superlige Srbije sa 2:1.

Vojvodina je upisala trijumf na svom terenu i došla je do osmog boda istog mesta na tabeli domaćeg prvenstva na kojoj je Novi Pazar 14. sa jednim bodom.

Tim Slavoljuba Đorđevića poveo je golom Miljana Vukadinovića u desetom minutu utakmice, ali je Novi Pazar supeo da izjednači.

Vukadinović je iskoristio odbitak posle sjajne kombinacije Kabića i šuta Veljka Simića sa dvadesetak metara. Golman je taj udarac odbranio, ali je bio nemoćan pred Vukadinovićem.

Igrao se 48. minut kada je Almir Aganspahić postigao pogodak za 1:1, ali taj gol ide na dušu Nikole Simića, golmana Vojvodine.

Fudbaler Novog Pazara je šutirao glavom od zemlje, a Simić je užasno reagovao i dopustio da mu relativno slab udarac dospe do mreže.

Domaćin je na „Karađorđu“ ipak uspeo da dođe do pobede, kada je Momčilo Mrkaić bio najviši u skoku posle kornera i time je postavio konačan rezultat.