Dušan Vlahović Foto:MARCO BERTORELLO / AFP / Profimedia

Loš dan za srpskog napadača.

Fudbaleri Juventusa odigrali su veoma loš meč i remizirali bez golova sa Sampdorijom u okviru 2. kola Serije A, a Dušan Vlahović je veoma lako mogao da ponese ulogu apsolutnog tragičara.

„Stara dama“ je u Đenovu stigla kao veliki favorit, ali je umesto toga viđena veoma bleda partija ekipe iz Torina.

Nakon što je u prvih 17 minuta maltene bio bez dodira sa loptom, i to zahvaljujući sebičluku Kvadrada koji nije želeo da asistira u izglednoj poziciji, što je izazvalo bes reprezentativca Srbije, već u 18. je mogao da se upiše u strelce, ali na pogrešnoj strani.

Sampa je izvela korner, Vlahović se spetljao, očajno zahvato loptu i poslao je ka svom golu, a ona srećom pogodila stativu.

U 49. minutu je promašio priliku, kada je iz kaznenog prostora očajno završio akciju, ali se činilo da se iskupio u 65. minutu asistencijom za Adrijena Rabioa. Usledilo je slavlje koje je prekinuo VAR, a nakon pregledanog snimka stigle su veoma loše vesti – Vlahović je bio u ofsajdu kad je uputio pas, pa je ostalo 0:0.

Prilika nije bilo sve do četvrtog minuta nadoknade kada je Filip Kostić izašao sam ispred golmana Sampdorije, ali nije iskoristio zicer, te je utakmica okončana bez golova, a Juventus ostao bez celog plena već na drugom ispitu u sezoni.

Mnogo više, doduše, navijače brine očajna igra čitavog tima, pa je pitanje da li Juve, uprkos brojnim bombastičnim pojačanjima, ima kvaliteta da se bori za titulu u Italiji.