Dušan Vlahović Genoa vs Juventus Foto:Andrea Amato/IPA Sport / ipa-age / IPA / Profimedia

Nova pobeda za Juventus.

Dušan Vlahović, reprezentativac Srbije, spasao je Juventus kada je postigao pobedonosni gol u 81. minutu na gostovanju Frozinoneu (2:1).

„Stara dama“ povela je u 12. minutu preko mladog Kenana Jildiza koji je upisao prvi start za ovu ekipu u Seriji A. Njemu je asistirao još jedan srpski reprezentativac, Filip Kostić. To je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu.

U drugom delu utakmice, domaćin je zaigrao znatno bolje nego što je to bio slučaj u prethodnoj fazi. Frozinone je izjednačio već u 51. minutu. Međutim, Juventus je ipak uspeo da dođe do pobede zahvaljujući Vlahoviću koji je postigao sjajan gol u 81. minutu.

Srbin je postigao još jedan gol, u 89. minutua, ali je taj pogodak poništen zbog ofsjda.

Vlahović je ušao u igru u 54. minutu umesto Jildiza, a tada je Kostić zamenjen. Umesto njega je ušao Samjuel Iling Džunior.

Ovo je Vlahovićev šesti gol ove sezone u ligi.

Juventus je drugi na tabeli sa 40 bodova, dok je Inter prvi sa bodom više, ali i utakmicom više.