Špansko prvenstvo nastavljeno je utakmicama 19. kola, a pobede su zabeležile ekipe Viljareala, Atletik Bilbaa i Sevilje.

Viljareal je odigrao fantastičan meč protiv Levantea i goste ispratio sa pet golova u mreži. Poveli su već u 8. minutu golom Bulajea Dije, koji je glavom zatresao mrežu Levantea, nadovezao se Pau Tores pet minuta kasnije veoma lepom realizacijom nakon primljenog pasa u kaznenom prostoru.

Do kraja prvog dela u strelce se upisao još Žerar Moreno u 37. minutu, da bi sredinom drugog poluvremena, tačnije u 74. i 79. minutu „žuta podmornica“ još dva puta pogodila gol rivala, i to preko Trigerosa i Morena.

Na kraju, 5:0 i trijumf vredan skoka na osmo mesto, dok je Levante, za koji je Nemanja Radoja odigrao 59 minuta, zakucan za dno tabele sa osvojenih osam bodova.

U drugoj utakmici večeri, Atletik Bilbao je sa 3:1 posle preokreta bio bolji od Osasune.

Poveo je tim iz Pamplone golom Garsije u 10. minutu, ali je već do 25. rezultat bio okrenut, pošto je Ojhan Sančet dva puta glavom pogodio mrežu rivala, prvo u 16. minutu, a potom i pet minuta pre isteka pola sata igre.

U drugom delu Sančet je još jednom zatresao mrežu rivala za 3:1.

Poslednji meč pripao je Sevilji, koja je protiv Kadiza golom Lukasa Okamposa došla do trijumfa od 1:0, i tako povećala razliku u odnosu na Betis na osam bodova.