Fudbaleri Viljareala pobedili su na svom terenu ekipu Valensije sa 2:0, u utakmici 33. kola španske Primere.

Viljareal je upisao 14. pobedu od početka sezone i sedmi je na tabeli sa 52 boda, dok je Valensija deseta sa deset bodova manje.

Oba pogotka za Viljareal na meču postigao je Arno Danžuma, u četvrtom minutu sa penala i u 17. minutu.

Ranije u toku iste večeri, fudbaleri Elčea su u gostima slavili protiv Betisa sa 1:0, a strelac jedinog gola bio je Tete Morente u 82. minutu.

Betis je peti na tabeli španskog šampionata sa 57 bodova, dok je Elče na 13. poziciji sa 38 osvojenih bodova.

Treći meč dana igrali su Majorka i Alaves i Majorka je pobedila sa 2:1, u utakmici 33. kola.

Majorka je upisala osmu pobedu od početka šampionata i trenutno je 16. na tabeli sa 32 boda, odnosno uz meč više ima tri boda više od Granade koja je prva u zoni ispadanja.

Na drugoj strani, Alaves je poslednji tim lige sa 25 osvojenih bodova.

Majorka je golovima Abdona Praca u 11. i Vedata Murićija u četvrtom minutu sudijske nadoknade u prvom poluvremenu povela sa 2:0, a konačan rezultat postavio je autogolom Antonio Railjo u 73. minutu.

Fudbaleri Majorke će u narednom kolu gostovati Barseloni, dok će Alaves dočekati Viljareal.