Fudbaleri Atletik Bilbaa i Viljareala igrali su u nedelju uveče nerešeno 1:1, u 24. kolu španskog fudbalskog prvenstva.

#related-news_0

Viljareal je vodio od 16. minuta golom Đerara Morena, a Atletik Bilbao je u 44. minutu izjednačio golom Alehandra Berengera.

Atletik je deseti na tabeli sa 29 bodova, dok Viljareal ima 37 i na šestom je mestu španske elite.

To mesto vodi u evropsku Ligu konferencija, a „žuta podmornica“ je propustila priliku da se eventualnom pobedom nad Bilbaom dodatno približi petoplasiranom Sosijedadu, na mestu koje vodi u Ligu Evrope.

Da podsetimo, poslednjeplasirana Ueska je prethodno napravila iznenađenje pobedom nad Granadom rezultatom 3:2, a Barselona je neprijatno iznenadila remijem s Kadizom 1:1.