Fudbaleri Lajpciga pobedili su ekipu Darmštada 3:1 u meču osmog kola Bundeslige, neposredno pred nastavak takmičenja u Ligi šampiona.

U elitnom takmičenju ih čeka Crvena zvezda, koja je u subotu popodne jedva iščupala pobedu nad Javorom u Superligi Srbije, golom Jovana Mijatovića u završnih 15 minuta susreta.

Lajpcig nije imao tako težak posao kao njegov naredni rival u eliti, pošto su njegovi igrači već do 24. minuta praktično završili posao.

Lois Openda je na asistenciju Benžamina Henrihsa već u prvom minutu pogodio mrežu protivnika za 1:0, a Emil Forsberg je u 24. minutu duplirao vođstvo Lajpciga na 2:0.

Tobijas Kempe je u 32. minutu s penala smanjio zaostatak svog tima na 2:1, ali je onda drugo poluvreme donelo i konačno razrešenje.

Forsberga je u 62. minutu na terenu zamenio Kristijan Baumgartner, što će se ispostaviti kao dobar izbor trenera Marka Rozea.

Upravo je Baumgartner samo deset minuta kasnije uposlio Opendu za novi pogodak i Lajpcig je time postavio konačan rezultat 3:1.

Kasnije je ustupio svoje mesto Timu Verneru, a na terenu se našao i Dani Olmo koji je ove sezone imao problema s povredom kolena.

Lajpcig je pobedom nad Darmštadom došao do 17. boda u prvenstvu Nemačke, što ga smešta na peto mesto, dok je njegov subotnji rival na 11. mestu sa sedam bodova. Lajpcig igra protiv Zvezde u sredu uveče od 21 sat na svom terenu.