Fudbaleri Juventusa i Rome odigrali su nerešeno bez golova - 0:0, u meču trećeg kola u italijanskoj Seriji A.

Juventus je prekinuo svoj savršeni niz od dve pobede do sada, pa je Roma iznenadila „bjankonere“ na njihovom terenu u Torinu. Tim pre što je „vučica“ do sada bila uzela jedan bod iz dva meča.

Pa ipak, ona je bila ta koja je igrala konkretnije u prvom delu prvog poluvremena i već do isteka 16. minuta Roma je imala tri udarca i šanse da ugrozi gol.

Juventus je u finišu prvog poluvremena imao šansu preko Dušana Vlahovića. Kenan Jildiz je dobro prošao po levoj strani, poslao je loptu u sredinu, a Vlahović je nije idealno zahvatio, pa je Mile Svilar, Dušanov zemljak po poreklu uspeo da skine tu loptu.

Vlahović je u ranoj fazi drugog poluvremena driblao na rubu šesnaesterca i šutirao traljavo kada je stvorio prostor.

Roma se nakon toga dobro branila, Anhelinjo je u završnici šutirao sa distance i umalo ugrozio gol Juvea, dok je Jildiz na drugoj strani u nadoknadi šutirao preko gola, pa su ekipe podelile po bod.

Juventus sada ima sedam posle tri gola i zauzima drugo mesto iza Intera sa istim brojem bodova, dok je Roma sa dva boda tek na 16. mestu tabele.

BONUS VIDEO: Gol Kelna protiv Šalkea iz brzog kontranapada