Dušan Vlahović Genoa vs Juventus Foto:Andrea Amato/IPA Sport / ipa-age / IPA / Profimedia

Srpski fudbaler, Dušan Vlahović postigao je novi gol u dresu Juventusa u Seriji A, ali je njegov Juventus odigrao samo 1:1 protiv Empolija u 22. kolu Serije A.

Juventus je Empoli dočekao sa ciljem da nastavi trku sa Interom, ali je nakon novog kiksa sve izvesnije da „stara dama“ neće uspeti da vrati skudeto u Pijemont.

Da stvar ne ide kako su zamislili u Torinu potrudio se Arkadijuš Milik direktnim crvenim kartonom u 18. minutu.

Činilo se tad da će Juventus imati dosta poteškoća da ostane neporažen, ali na sreću crno-belih iz Torina „stara dama“ u svojim redovima ima Dušana Vlahovića, koji je u 50. minutu nakon kornera došao do odbijene lopte i zatresao mrežu rivala za 1:0.

No, njegov 12. gol na 20 utakmica u Seriji A bio je dovoljan samo za bod, pošto je Juventus do kraja meča primio pogodak a Empoli uspeo da poravna preko Tomasa Baldanacija u 70. minutu meča.

Na kraju, 1:1, pa će Juventus imati dosta problema da sačuva prvo mesto, iako trenutno ima dva boda više od Intera a osam od Milana, s obzirom na to da „stara dama“ ima i dva meča više od „neroazura“, pa Inter drži sve u svojim rukama.