Konfuzija u timu Mikela Artete, kako u odbrani, tako i u napadu.

Fudbaleri Kristal Palasa pobedili su večeras na svom terenu Arsenal sa 3:0, u utakmici 31. kola engleske Premijer lige.

Arsenal nije odigrao dobro, posebno u odbrani gde je bio delovao zbunjeno, mada je prvi gol ekipa Luke Milivojevića postigla uz dozu sreće.

Žan Filip Mateta je u 16. minutu, postigao vodeći gol za Palas, kada mu se lopta odbila posle loše reakcije Tavareša.

Doduše, lopta je tamo kod druge stative pogodila i Joakima Andersena i jednostavno sletela na čelo Mateti za 1:0.

Utakmice Premijer lige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze (PROMO)

Džotdan Aju je u 24. minutu duplirao vođstvo. Spomenuti Andersen je poslao loptu sa pola terena, Gabrijel je probao da ukliza i to je učinio tragično.

Kasnio je, lopta je prošla, pa Ajuu nije bilo teško da pogodi jer se pomalo neočekivano našao u veoma dobroj poziciji za šut i gol.

Mateta je pre kraja poluvremena imao još jednu šansu, a Arsenal je odigrao veoma, veoma loših 45 minuta.

Treći gol za Kristal Palas postigao je Vilfred Zaha iz penala u 74. minutu. Njega je sapleo Martin Edegor, iako su čak trojica igrača Arsenala u tom momentu bila pored Zahe, koji je i iznudio penal.

Kristal Palas je stigao do osme pobede u prvenstvu i sa 37 bodova zauzima devetu poziciju na tabeli. Arsenal je na petom mestu sa 54 boda.