Rusija vs Srbija Foto:Tanjug/AP Photo/Alexander Zemlianichenko

Fudbaleri Srbije pretrpeli su težak poraz u prijateljskom meču u Moskvi od Rusije - 4:0.

Domaći tim je slavio pogocima Antona Mirančuka u 21, Maksima Osipenka u 32, Alekseja Mirančuka u 55. i na kraju Ivana Sergejeva u 91. minutu.

Moglo je da bude i ubedljivije, jer je Arsen Zaharijev pogodio prečku, jedan gol mu je poništen zbog ofsajda Sergejeva, a upravo je Sergejev tresao stativu.

Sve to je jedan od pokazatelja koliko je Srbija bila podređena sa igračem manje jer je Milan Gajić posle dvadesetak minuta igre dobio crveni karton kada je skrivio penal.

Upravo tada je Anton Mirančuk s penala doneo vođstvo Rusiji.

Osipenko je kaznio lošu intervenciju Strahinje Pavlovića i poklon jer mu je lopta otišla u noge na nekoliko metara od gola na kom je stajao Đorđe Petrović.

Aleksej Mirančuk je na 3:0 povisio u ranoj fazi drugog poluvremena kada mu je loptu na tacnu poslao Juri Gorškov.

Potom je Sergejev uklizavanjem u nadoknadi postavio konačan rezultat i naterao „orlove“ i njihovog selektora da dobro proanaliziraju težak poraz pred Evropsko prvenstvo koje nam dolazi na leto.

BONUS VIDEO: Gol Kabrala za pobedu Benfike