EPA-EFE/Friedemann Vogel

Možda bi dva penala bila mnogo, ali treba biti pošten pa reći da ovaj start nije bio čist

Belgija je uspela da upiše prvu pobedu na Svetskom prvenstvu, pošto je odolela napadima Kanade i slavila rezultatom 1:0.

Kanada je imala penal u 11. minutu nakon igranja rukom Janika Karaska, ali je sa bele tačke promašio Alfonson Dejvis, tačnije Tibo Kurtoa je odbranio.

Ipak, Kanađani su imali još mnogo izglednih šansi, pogotovo u prvom poluvremenu, a izdvojila se još jedna sumnjiva situaicija.

Igrao se 38. minut kada je Riči Lariea probio po desnoj strani, a potom ga je vezista Belgije Aksel Vicel očigledno nagazio.

Sudija najpre nije ništa svirao, ali je potom rekao da se obustavi dalja igra dok je komunicirao sa VAR sobom. Na kraju nije gledao snimak, te je dao znak da se igra nastavi.

Na društvenim mrežama pokrenuta je polemika oko ove odluke, a vi pogledajte situaciju ispod i procenite sami.