Fudbaleri Evertona pobedili su na svom terenu Čelsi sa 1:0, u meču 35. kola engleske Premijer lige.

Pobedonosni gol za Everton postigao je Rišarlison u 47. minutu, a onda je proslavio ponevši sa sobom dimnu bombu u plavoj boji.

Everton je zabeležio devetu pobedu u prvenstvu i sa 32 boda zauzima 18. poziciju. Čelsi je na trećem mestu sa 66 poena.

U narednom kolu, Everton će gostovati Lesteru, dok će Čelsi dočekati Vulverhempton. U istom terminu Totenhem je kao domaćin pobedio Lester sa 3:1.

Strelci za Totenhem bili su Hari Kejn u 22. i Heung Min Son u 60. i 79. minutu. Gol za Lester postigao je Keleči Ihenačo u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Utakmice Premijer lige možete pratiti na kanalu Sport Klub uz SBB ili ukoliko niste korisnik SBB interneta putem EON aplikacije uz EON pakete koji su dostupni preko bilo kog interneta u Srbiji za 799 dinara mesečno, bez ugovorne obaveze (PROMO)

Totenhem je na četvrtom mestu sa 61 bodom, bodom više i utakmicom više od petoplasiranog Arsenala. Lester je na 11. mestu sa 42 poena.

U sledećem kolu, Totenhem će gostovati Liverpulu.