Fudbaleri Rome pobedili su Udineze u meču 30. kola italijanske Serije A, dok je Torino remizirao sa Salernitanom 1:1.

Roma je bila ubedljiva protiv tima za koji igra naš reprezentativac Lazar Samardžić, dok u ekipi Torina Nemanja Radonjić nije imao sreće.

Roma je povela golom Edoarda Bovea u 37. minutu, odmah nakon što je Brajan Kristante promašio penal.

Lorenco Pelegrini je u 55. minutu duplirao prednost, posle čega je Nemanja Matić ušao umesto Žoržinja Vajnalduma, a konačan rezultat je postavio Tami Abraham na asistenciju Spinacole u 91. minutu.

U međuvremenu je Roberto Pereira promašio jedanaesterac za Udineze u 69. minutu, a Samardžić je u 78. minutu napustio teren.

Kada je reč o meču Torina i Salernitane, Radonjić je u njemu imao četiri opasna pokušaja, tresao je i okvir gola ali mu se nije dalo da zatrese i mrežu.

Ili mu je sjajno branio golman Giljermo Oćoa, ili se lopta odbijala od protivnika u prečku, ili je jednostavno odlazila pored gola.

Zbog toga Torino nije mogao da izjednači posle vodećeg gola Tonija Vilhene iz devetog minuta, sve do drugog poluvremena.

Tada se u dobroj situaciji u kaznenom prostoru Salernitane našao Antonio Sarabija koji je bio precizan i postavio je konačan rezultat.

Torino sada ima 39 bodova na 11. mestu Serije A, dok je Salernitana na 15. mestu sa 30 bodova. Roma posle pobede nad „zebrama“ ima 56 bodova na trećem mestu italijanskog prvenstva dok je tim iz Udina 12. sa 39 bodova.