Fudbaleri Argentine pobedom su počeli južnoameričke kvalifikacije za Svetsko prvenstvo 2026. godine, pošto su prošle noći u Buenos Ajresu pobedili Ekvador sa 1:0.

Argentinci su dominirali u drugom poluvremenu, ali nisu imali rešenje u završnici.

Sve je na kraju rešio Lionel Mesi sjajnim slobodnim udarcem u 78. minutu, a golman Ekvadora je jedino mogao da pogledom isprati kako lopta ulazi u mrežu.

Argentina će drugu utakmicu u kvalifikacijama igrati u utorak protiv Bolivije koja je prošle noći, takođe sa 1:0, slavila protiv Venecuele na domaćem terenu.

Reprezentacija Paragvaja nije uspela da pred svojim navijačima kvalifikacije počne pobedom, pošto je odigrala 0:0 sa Peruom i pored toga što je gostujuća selekcija celo drugo poluvreme igrala sa igračem manje.

U preostalim mečevima prvog kola kvalifikacija sastaće se Urugvaj – Čile i Brazil – Bolivija.