Meč za pamćenje

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobedili su u gostima Lajpcig sa 3:2 u meču 18. kola nemačke Bundeslige.

Lajpcig je dva puta vodio, ali je na kraju ostao i bez remija.

Strelci za Bajer bili su Nejtan Tela u 47, Džonatan Ta u 63. i Pjero Inikape u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Golove za Lajpcig postigli su Ćavi Simons u sedmom i Luis Openda u 56. minutu.

Bajer je prvi na tabeli sa 48 bodova, sedam više i dve utakmice više od minhenskog Bajerna. Lajpcig je na četvrtom mestu sa 33 poena.

U sledećem kolu, Bajer će dočekati Borusiju Menhengladbah, dok će Lajpcig gostovati Štutgartu.

Fudbaleri Borusije Dortmund deklasirali su ranije tokom dana u gostima Keln sa 4:0.

Strelci za Borusiju bili su Doniel Malen u 12. i 61, Niklas Filkrug u 58. i Jusufa Mukoko u drugom minutu sudijske nadoknade vremena.

Borusija je peta na tabeli sa 33 boda, a Keln je na 17. poziciji sa 11 poena.

U narednom kolu, Borusija će dočekati Bohum, dok će Keln gostovati Volfsburgu.

U istom terminu Darmštad i Ajntraht su u Darmštadu odigrali nerešeno 2:2.

Golove za Ajntraht su postigli Niel Nkunku u 33. i Ansgar Knauf u 51. minutu.

Strelci za Darmštad bili su Julijan Justvan u 61. i Oskar Vilhelmson u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Ajntarht je šesti sa 28 bodova, a Darmštad je na poslednjem, 18. mestu sa 11 poena.

U sledećem kolu, Ajntraht će dočekati Majnc, dok će Darmštad gostovati Union Berlinu.

U ostalim mečevima, Frajburg je kao domaćin pobedio Hofenhajm sa 3:2, dok su Hajdenhajm i Volfsburg u Hajdenhajmu odigrali nerešeno 1:1.