Kandidat za "Puškaša", bez dileme.

Dario Esugo, reprezentativac Portugala do 17 godina, postigao je gol koji bi bez ikvakvog problema mogao da bude uvršten u izbor za najlepši pogodak za 2022. godinu, i to u jednom od najvažnijih momenata u svojoj karijeri.

#related-news_0

U toku je bio 20. minut susreta polufinala Evropskog prvenstva u Izraelu, a na semaforu je stajalo 1:1. Francuska je povela preko Vorena Zair-Emerija u 8. minutu, poravnao je Alfonso Moreira u 12. minutu, da bi u 20. bio viđen bez konkurencije potez meča.

Povukao je loptu Esugo, i sa oko 40 metara uputio pravu raketu ka mreži.

Na njegovu žalost, to nije dovoljno da Portugalci prođu u finale, pošto je Žoao Munjiz u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena postigao autogol, da bi Francuzi posle boljeg izvođenja penala obezbedili borbu za titulu protiv Holandije (6:5).

U drugom polufinalu Holanđani su, nakon 2:2, boljim izvođenjem penala savladali Srbiju.