Fudbaleri Đenoe pobedili su u subotu uveče na svom terenu Udineze 2:0 u utakmici 26. kola italijanske Serije A, dok su pobede upisali i Monca i Empoli.

Đenoa je povela u 36. minutu golom koji je postigao Mateo Retegui, a pobedu je četiri minuta kasnije obezbedio Matija Bani.

Udineze je od 49. minuta igrao sa desetoricom, nakon što je drugi žuti karton dobio Tomas Kristensen. Đenoa sada ima osam pobeda i sa 33 boda zauzima 12. mesto na tabeli. Udineze je posle devetog poraza 16. sa 23 boda.

U toku istog dana dana Empoli je na gostujućem terenu pobedio Sasuolo 2:3, a Monca je takođe kao gost pobedila Salernitanu 2:0.

Fudbaleri Empolija pobedili su Sasuolo sa 3:2, što im je šesta pobeda u šampionatu i trenutno su 13. na tabeli sa 25 bodova, dok je Sasuolo na 17. poziciji sa pet bodova manje.

Sebastijano Luperto je u 11. minutu doveo Empoli u vođstvo, izjednačio je Andrea Pinamonti u 54. minutu sa penala, a novu prednost gostujućem timu doneo je M’Baje Niang, takođe sa bele tačke.

Sasuolo je u 77. minutu ponovo stigao do izjednačenja preko Đan Marka Ferarija, a konačan rezultat postavio je Simone Bastoni u 94. minutu.

Fudbaleri Empolija će u narednom kolu Serije A dočekati Kaljari, dok će Sasuolo ugostiti Napoli. U trećem meču dana je opet pobedu upisala i Monca.

Posle velikog „skalpa“ protiv ekipe Milana u prošlom kolu, Monca je sa 2:0 savladala Salernitanu na gostujućem terenu.

Oba gola postigla je u poslednjih petnaestak minuta susreta, prvo u 78. kada je Danijel Maldini, sin Paola Maldinija, legendarnog igrača Milana, pogodio mrežu za 1:0, dok je Mateo Pesina postavio konačan rezultat u 83. minutu.

Njemu je asistirao bosansko-hercegovački internacionalac Milan Đurić. Monca sada ima 36 bodova na 11. mestu tabele, dok je Salernitana na poslednjem 20. mestu sa 13 bodova.