Navijači Argentine

Prvi put je nakon osvajanja Svetskog prvenstva Argentina igrala u otadžbini. Sve drugo sem ludnice bilo bi iznenađenje.

Argentina je savladala Panamu sa 2:0 golovima Tijaga Almade u 78. minutu, a onda i projektilom Lionela Mesija u 89. minutu.

Meč na „Monumentalu“ bila je zapravo fešta šampiona sveta koje su navijači gledali prvi put nakon tri meseca i Mundijala u Kataru.

Da sve bude prava bajka pobrinuo se fudbalski Bog – Lionel Mesi.

Namestio je loptu na oko 20 metara, a onda zategao kako je to radio toliko puta kroz karijeru. Golman Paname se samo nemoćno bacio, ali taj teledirigovani projektil je bio predodređen da postane 800. gol Mesija u karijeri.

Stavila je Panama čak osam igrača u živi zid, ali su na kraju navijači Argentine ostali šokirani.

Mesi je tako u 173. nastupu za Argentinu stigao do 99. gola. Za Barselonu je postigao 672 golova, te 29 za Pari Sen Žermen. Bila mu je ovo 1039. utakmica u profesionalnoj karijeri.

BONUS VIDEO Ronaldu vikali „Mesi, Mesi“, on šutnuo flašu i umalo ponovo bacio traku