Fudbaleri Čukaričkog pobedili su Radnički iz Kragujevca u meču drugog kola Superlige sa 2:1. U nedelju je i IMT osvojio prvi bod u fudbalskoj eliti remijem sa Voždovcem 2:2 na svom terenu.

Radnički je prvu priliku propustio u četvrtom minutu kada se tresla prečka posle pokušaja Luke Zorića i centaršuta Stefana Čolovića.

I u šestom minutu je Džofri Činedu imao dobar pokušaj koji je zaustavio golman, posle čega je Čukarički imao nekoliko šansi, ali je poluvreme završeno bez golova.

Čukarički je mogao da povede i posle loše intervencije golmana domaćih, kada je odbitak završio na nozi Badamosija koji je gađao pored stative.

„Brđani“ su do 1:0 stigli u 57. minutu kada je majstoriju izveo Marko Docić iz slobodnog udarca sa preko 30 metara iskosa.

Poslao je loptu koja je išla pred gol kao centaršut, ali je niko nije zakačio, pa je prevarila golmana Radničkog i ušla je u mrežu kao „žabica“.

Činedu je izjednačio u 61. minutu kada je pokupio odbitak posle šuta Stefana Čolovića i sa nekoliko metara je zakucao loptu u mrežu za 1:1.

To nije sprečilo pobedu Čukaričkog, koji je postigao Nemanja Tošić u 67. minutu kada se dobro snašao u kaznenom prostoru rivala i glavom pronašao metu.

Čukarički je ovom pobedom došao do šestog boda i drugog mesta tabele, dok je Radnički sa dva poraza na 13. mestu.

Voždovac je u svom meču poveo golom Bogdana Jocića u 49. minutu, izjednačio je Luka Luković u 53. minutu za IMT, koji je potom i preokrenuo golom Nikole Glišića u 74. minutu, ali nije zadržao prednost, pa je Borisav Burmaz postavio konačan rezultat samo tri minuta kasnije, pogotkom za 2:2 u 77. minutu susreta.

IMT sada ima jedan bod i nalazi se na 12. mestu tabele, dok je Voždovac sa dva boda na desetoj poziciji Superlige.