Fudbaleri Katara su ponovo šampioni Azije čime su uspeli da odvbrane titulu osvojenu pre četiri godine.

Sada su na stadionu „Lusail“ na kojem je krajem prošle godine igrano i finale Svetskog prvenstva srušili čudesni Jordan rezultatom 3:1.

Sva tri gola je sa penala postigao Akram Afif i sve ih je proslavio izvodeći magični trik sa kartama. Jedini strelac za Jordan je bio Al-Naimata za izjednačenje, ali to nije bilo dovoljno za više od časnog poraza.

Katar je prva selekcija nakon Japana (2000. i 2004) koja je uspela da odbrani titulu šampiona Azije.

Pre pet godina, u finalu su savaldali upravo Japance, identičnim rezultatom 3:1.

Domačin je poveo u 22. minutu sa penala preko Afifa, a drugi gol je isti igrač postigao u 73. minutu. Sve dileme je otklonio u četvrtom minutu nadoknade i tim srušio snove Jordana koji pre ovog turnira nikada nije stigao dalje od četvrtfinala da može do čudesne titule.