Fudbaleri Arsenala pobedili su Barnli u meču 12. kola engleske Premijer lige sa 3:1 na stadionu Emirejts u Londonu.

Arsenal se tom pobedom popeo na drugo mesto prvenstva, iskoristivši poraz Totenhema od Vulverhemptona, da ga prestigne na tabeli.

„Tobdžije“ su slavile golovima Leandra Trosara, Vilija Salibe i Oleksandra Zinčenka, dok je jedini pogodak za Barnli postigao Džoš Braunhil.

Arsenal je meč završio s igračem manje jer je crveni karton dobio Fabio Vijeira zbog oštrog starta u 83. minutu, samo 24 minuta nakon što je ušao u igru kao rezervista.

Tim Mikela Artete poveo je u nadoknadi prvog poluvremena, kada je Gabrijel Martineli vratio pas za Zinčenka, a ovaj digao centaršut za Bukaja Saku.

Saka je glavom zakačio loptu i prosledio ju je do Trosara koji se sudario s golmanom, ali pogodio mrežu za 1:0.

Nakon toga je Braunhil natrčao na odbijenu loptu posle prodora Luke Koleoša i njegovog pokušaja da proigra Džeja Rodrigeza.

Gabrijel je izbio loptu iz nogu Rodrigeza, ali samo do Braunhila koji je uz malo sreće i još jedan odbitak, zatresao mrežu za 1:1 u 54. minutu.

Vili Saliba je samo tri minuta kasnije bio najviši u skoku u petercu Barnlija i glavom je vratio prednost Arsenalu na 2:1.

Konačan rezultat postavio je Zinčenko kung fu potezom u 74. minutu, kada je iz skoka udario loptu i poslao je u gol za 3:1.

Arsenal posle ove pobede ima 27 bodova na drugom mestu tabele, koliko ima i prvoplasirani Mančester siti, s tim što „građani“ imaju utakmicu manje od Arsenala i nešto bolju gol razliku.