Tvrd derbi vikenda bez pobednika, Verona se radovala protiv favorita.

Fudbaleri Napolija odigrali su na svom terenu nerešeno 1:1 protiv Rome, u utakmici 33. kola Serije A.

Napoli je poveo golom Lorenca Insinjea u 11. minutu iz jedanaesterca, a bod rimskoj ekipi doneo je Stefan El Šaravi pogotkom u prvom minutu nadoknade vremena.

Napoli je u poslednje dve utakmice bez pobede i treći je na tabeli sa 67 bodova, dva boda manje, ali i utakmicom više od drugoplasiranog Intera. Prvoplasirani Milan ima 71 bod iz 33 utakmice.

Roma je peta na tabeli sa 58 bodova, pet manje od Juventusa na četvrtom mestu, poslednjem koje vodi u Ligu šampiona.

Fudbaleri Verone pobedili su na gostujućem terenu u Bergamu Atalantu sa 2:1, u utakmici 33. kola Serije A.

Ceo meč za Veronu odigrao je srpski internacionalac Ivan Ilić, koji je uputio udarac pre drugog gola svog tima. Darko Lazović je igrao do 78. minuta.

Verona je povela golom Federika Čekerinija u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, a prednost je udvostručio fudbaler Atalante Tun Kopmejners autogolom u 55. minutu.

Golman Muso je odbranio Iliću, lopta se od Kopmejnersa odbila u mrežu i Verona je došla do prednosti vredne pobede.

Jedini pogodak za domaće postigao je Đorđo Skalvini u 82. minutu. Verona ima 13 pobeda i 48 bodova na devetom mestu na tabeli.

Atalanta je pretrpela treći uzastopni poraz, ukupno deveti u ligi i zauzima osmo mesto sa 51 bodom.