Srpski fudbaler Nemanja Gudelj postigao je pogodak u meču Sevilje i PSV Ajndhovena.

Gudelj je treći srpski igrač koji se u četvrtak uveče upisao u listu strelaca.

Posle dva gola Luke Jovića i jednog pogotka Dušana Vlahovića u meču Juventusa i Nanta, na red je došao i Gudelj.

Nemanja je sjajno ispratio pas Lukasa Okamposa koji je petom uposlio saigrača u 55. minutu.

Gudelj je natrčao i snažno šutirao sa desetak metara iskosa i bio je precizan za, u tom trenutku 3:0.

Pre toga su Jusef En Neziri i sam Okampos već tresli mrežu ekipe koju sa klupe vodi legendarni napadač Rud van Nistelroj.

Van Nistelroj je posle gola Gudelja uslikan neraspoložen.

En Neziri je postigao pogodak u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, a Okampos, koji je ušao kao rezervista od starta drugog poluvremena pogodio je mrežu rivala u 50. minutu.

Sevilja je na kraju slavila sa 3:0 i tako napravila veliki korak ka narednoj fazi takmučenja.

Juventus nije uspeo da na svom terenu savlada Nant, pošto je uprkos golu Dušana Vlahovića nedugo potom i primio pogodak. Uspeli su doduše dva puta da pogode okvir gola, preko Federika Kjeze i Anhela di Marije, ali promene rezultata nije bilo.

Trijumf je zabeležio i Monako nad Bajerom u Leverkuzenu 3:2, dok je duel Sportinga i Midtjilanda u Lisabonu okončan 1:1.