EPA-EFE/STRINGER

Ovaj gol će se dugo vrteti po špicama

Srpski napadač Aleksandar Mitrović dao je tri gola u derbiju njegovog Al Hilala i Al Itihada (4:3) u okviru 5. kola lige Saudijske Arabije.

Al Itihad je poveo preko Romarinja u 16. minutu, ali je Mitrović iskoristio asistenciju Abdulhamida u 20. minutu za izjednačenje.

Srpski golgeter je uhvatio lep volej i zakucao je loptu u mrežu, a golman rivala nije imao nikakve šanse.

Potom su Karim Benzema u 38. i Abderazak Hamdalah u osmom minutu nadoknade prvog dela postigli dva gola za domaće, ali je ponovo na scenu stupio Mitrović.

U 61. minutu smanjio je Srbin rezultat nakon odbitka, da bi četiri minuta kasnije bio precizan sa bele tačke za izjednačenje, ali i het-trik.

Mitrović je pre ovog meča u prva dva kola koja je igrao imao po gol i asistenciju, tako da je sada samo produžio odličnu formu.

Al Hilal je uspeo i potpuno da preokrene rezultat, jer je Sergej Milinković-Savić asistirao, a Al Davsari pogodio za 4:3 u 71. minutu.