Fudbaleri Borusije iz Dortmunda pobedili su u Minhenu domaći Bajern rezultatom 0:2, u utakmici 27. kola Bundeslige.

Dortmund je poveo u 10. minutu golom Karima Adejemija, a pobedu je obezbedio Julijan Ruerson u 83. minutu.

Fudbaler Bajerna Hari Kejn postigao je gol u 89. minutu, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

To je prva pobeda Dortmunda protiv Bajerna u Minhenu od 2014. godine i prva uopšte protiv ovog rivala od 2019. godine.

Aktuelni šampion Bajern je pretrpeo peti poraz i drugi je na tabeli sa 60 bodova, 13 manje od vodećeg Bajera iz Leverkuzena, koji je jedina neporažena ekipa u Bundesligi.

„Čestitam Leverkuzenu. Trka za titulu je gotova“, rekao je Tomas Tuhel posle utakmice.

Dortmund posle četvrte uzastopne pobede, ukupno 15. u ligi zauzima četvrto mesto na tabeli sa 53 boda i ima tri boda manje, ali i utakmicu više od trećeplasiranog Štutgarta.

Navijači Bajerna su inače napustili stadion pre kraja meča.