EPA-EFE/GEORGIA PANAGOPOULOU

Fudbaleri Ferencvaroša nakon penala i uz tešku muku prošli su u četvrtfinale Kupa Mađarske, ali u centru pažnje bio je srpski trener Dejan Stanković.

Ferencvaroš je izbacio Debrecin, pošto je nakon 120 minuta fudbala rezultat bio 1:1, odlučivali su penali nakon kojih je bilo 5:3.

Gol za Ferencvaroš u nadoknadi prvog poluvremena postigao je Aleksandar Pešić, dok je izjednačenje Debrecinu doneo Barani i to nakon odbitka i promašenog penala u 80. minutu.

Stanković je u naletu besa posle penala koji je dosuđen za Debrecin žestoko protestovao, nakon čega mu je sudija pokazao žuti karton.

Srpski trener u tim trenucima nije mogao i želeo da obuzda emocije, nastavio je sa protestima, pa mu je sudija pokazao put u svlačionicu ili tribine.

Stanković je ironično aplaudirao i pružio ruku sudiji, kome je želeo da „čestita“ na ovim odlukama. Kada je sudija pružio ruku, Stanković se izmakao i nastavio da aplaudira, a zatim se okrenuo i otišao gde je morao.