Fudbaleri Bohuma pobedili su Bajern iz Minhena u meču 22. kola nemačke Bundeslige i gurnuli ga u još dublji ambis u šampionskoj trci.

Bohum je uspeo da do pobede dođe preokretom, iako je bavarski gigant dobro otvorio meč i poveo u 14. minutu pogotkom Džamala Musijale.

Musijali je asistirao Leon Gorecka i malo ko je mogao da sluti kako će situacija dalje da se razvija.

Nekadašnji igrač Partizana Takuma Asano poravnao je rezultat u 38. minutu, dok je Keven Šloterbek preokrenuo u 44. minutu na 2:1 za Bohum.

Dajo Upamekano je svojim drugim žutim kartonom i isključenjem u meču koji je obilovao javnim opomenama, olakšao posao rivalu.

On je dobio crveni u 77. minutu kada je skrivio i penal, a Kevin Šteger je bio egzekutor za 3:1. Konačan rezultat je postavio Hari Kejn, svojim golom u 87. minutu na dodavanje Matijsa Tela.

Bajern posle ovog poraza ima 50 bodova na drugom mestu tabele, iza vodećeg Bajer Leverkuzena koji ima 58 bodova. Bohum je na 11. mestu sa 25 osvojenih bodova u Bundesligi.