Nastavljena borba za plasman na Euro 2024.

Utakmicama prvog kola grupa A, D i I nastavljene su kvalifikacije za plasman na Evropsko prvenstvo 2024. godine u Nemačkoj.

Španija je razbila Norvešku, koja je igrala bez Erlinga Holana, sa 3:0, Andora je na svom terenu poražena od Rumunije 2:0, dok je Hrvatska doživela šok i u nadoknadi drugog poluvremena ostala bez pobede protiv Velsa, 1:1

Španci su Norvežane dočekali sa ciljem da već sada pokažu silu i maksimalno demorališu rivale u grupi, pa su odigrali jedan veoma dobar meč, a od sedam šuteva ka golu rivala, tri su ušla u mrežu.

Norvežani su na Iberijsko poluostrvo stigli svesni da će teško do čuda, pogotovo jer su igrali bez povređenog Erlinga Holana, a Španci su do trijumfa stigli golovima Danija Olma u 13, te Hoselua u 84. i 85. minutu.

Tako su se izjednačili na prvom mestu na tabeli sa Škotskom, koja je istim rezultatom bila bolja od Kipra.

U grupi D Hrvatska je prvi zvaničan meč na Poljudu u Splitu odigrala kao veliki favorit protiv Velsa, i vodili su od 28. minuta golom Andreja Kramarića. Imali su još nekoliko prilika, pogodili su i prečku, a u sudijskoj nadoknadi dogodio se šok pošto je na debiju Nejtan Brodhed doneo veliki bod svom timu.