Fudbaleri Barselone i Espanjola odigrali su nerešeno 1:1, u utakmici 15. kola španske Primere.

Ekipa Barselone je u uzbudljivom gradskom derbiju povela već u sedmom minutu kada je Markos Alonso glavom poslao loptu u mrežu Espanjola.

Domači tim je u nastavku meča bio bolji tim, ali su mreže mirovale sve do 73. minuta kada je Hoselu sa penala doneo izjednačenje Espanjolu, a nakon što je upravo on oboren u kaznenom prostoru.

Nakon tog gola bilo je dosta uzbuđenja na terenu, ali ne zbog igre. Prvo je Đordi Alba u 78. minutu zaradio drugi žuti karton zbog prigovora, da bi dva minuta kasnije crveni karton dobio i igrač Espanjola Vinisijus Sousa.

Pored Souse, arbitar je u prvi mah dao crveni i Leandru Kabreri, ali je posle pregledanog snimka promenio odluku, pa je ovaj igrač Espanjola ostao na terenu do kraja meča.

Usledio je veliki pritisak Barselone, ali je Espanjol uspeo da se odbrani i da sa ovog gostovanja odnese bod.

Barselona je prva na tabeli španskog šampionata sa 38 bodova, dok je Espanjol na 16. poziciji sa 13. Espanjol je učinio uslugu Realu koji je golovima Karima Benzeme završio posao u meču sa Valjadolidom dan ranije, pa se izjednačio sa Barsom po broju bodova.

Fudbaleri Barselone će u narednom kolu gostovati Atletiko Madridu, dok će Espanjol dočekati Đironu.