Fudbaleri Mančester sitija i i Arsenala podelili su bodove u meču 30. kola Premijer lige (0:0) i zbog tog rezultata Liverpul je ostao na prvom mestu.

Arsenal je sada na drugom mestu sa 65 bodova, dok je Siti na tri boda ispod Liverpula (64) i moraće da čeka kiks tima Jirgena Klopa.

Trener Arsenala Mikel Arteta uspeo je da zaustavi Erlinga Holana koji nije imao nijednu ozbiljniju šansu tokom ovog meča.

Pep Gvardiola je odmah u 27. minutu morao da izvrši prinudnu promenu jer se povredio Nejtan Ake, štoper Sitija. Umesto njega je priliku dobio Riko Luis, dok se prvo poluvreme završilo bez golova.

Arsenal se branio sa deset fudbalera konstantno i „građani“ nisu uspeli da probiju bedem kluba iz Londona.

Ostalo je još devet kola do kraja Premijer lige i borba za titulu biće luđa nego ikad.