Srbija futsal
Srbija futsal Foto:Greig Bertram / Shutterstock Editorial / Profimedia

U prvoj utakmici baraža za plasman na Evropsko prvenstvo sledeće godine u Holandiji, futsaleri Srbije su u Hali "Jezero" u Kragujevcu pobedili Belorusiju rezultatom 3:1 (2:0) i stekli prednost pred revanš koji se igra u sredu.

Srbija je stigla do ubedljivih 3:0, međutim, tri minuta pre kraja Dmitri Los je spretnim golom sačuvao nadu gostima i pokvario slavlje „orlovima“.

U sedmom minutu Srbija je načela mrežu Belorusije golom Aleksića koji je odbitak posle udarca Rakića sproveo u mrežu.

Prednost je uvećana kada je posle auta sa desne strane Mladena Kocića u petercu Belorusije nespretno reagovao Igor Šerbič i zatresao sopstvenu mrežu.

Kapiten Marko Pršić je u 28. minutu sjajnu akciju Rakića i Kocića krunisao je pogotkom za ubedljivih 3:0.

BONUS VIDEO: Mitrović okružen fanovima na Aerodromu Nikola Tesla