Fudbaleri Real Madrida odigrali su na svom terenu u velikom gradskom derbiju nerešeno 1:1 protiv Atletika, u utakmici 23. kola španskog prvenstva.

Real je poveo u 20. minutu golom Braima Dijasa, a bod gostima doneo je Markos Ljorente u trećem minutu nadoknade vremena.

Kraljevski klub je imao sve u svojim rukama, minimalnu prednost od 20. minutu golom Brahima Dijaza, ali u trenutku kada su svi sa nestrpljenjem očekivali poslednji zvižduk sudije Sančeza momak koji je ponikao u Realovoj školi iskoristio je lošui reakciju defanzivaca Reala i sa šest metara glavom loptu poslao u mrežu Kraljevskog kluba za konačnih 1:1.

Dvadesetdevetogodišnjem Ljorenteu, koji je 2019. iz Reala otišao na“Vanda Metropolitano“ to je bio četvrti gol u sezoni.

Real je prvi na tabeli sa 58 bodova, dva više od drugoplasirane Đirone.

Atletiko je četvrti sa 48 bodova.

Ranije u otku dana su Viljareal i Kadis odigrali su 0:0, Selta je pobedila Osasunu 3:0, a Betis je odigrao nerešeno 1:1 protiv Hetafea.