Veležovo čudo protiv Milojevića, Savo izbegao bruku na Malti

Fudbal 30. jul. 202100:55
Podeli:
Foto: EPA-EFE/STR

Revanš mečevima okončano je 2. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija, a viđeno je i nekoliko iznenađenja.

AEK iz Atine bio je veliki favorit kada je žreb odlučio da će odmeriti snage sa Veležom, ali je ekipa iz Mostara uspela da napravi pravo malo čudo.

Velež je prvi meč u Sarajevu dobio sa 2:1, ali je bilo očekivano da će u Atini situacija biti znatno drugačija. Odolevali su Mostarci sve do osmog minuta nadoknade drugog poluvremena, kada je Mantalos pogodio za 1:0. Kako je pravilo gola u gostima ukinuto, meč je ušao u produžetke, gde nije bilo golova, pa su pobednika odlučili penali.

Čak tri promašaja tima iz Grčke označila su i kraj evropskog puta za tim na čijoj klupi sedi Vladan Milojević (3:2 posle penala), pa nekadašnjeg trenera Crvene zvezde očekuje veoma težak zadatak da od svog tima stvori kvalitetnog takmaca u grčkoj ligi.

Olimpija iz Ljubljane je na Maltu otišla sa golom viška, Birkarkara je slavila 1:0, golova u produžetku nije bilo, pa je pobednik odlučen sa penala. Ekipa koju sa klupe predvodi Savo Milošević je imala više koncentracije, pa su „zmajevi“ obezbedili prolaz u treću rundu.

RFS iz Rige je po drugi put došao do trijumfa nad Puškaš Akademijom (2:0), uz gol Darka Lemajića kojim se popeo na vrh liste strelaca kvalifikacija za novoformirano takmičenje, kraj je dočekao i BATE Borisov, koji je poražen sa 4:1 na svom terenu od Dinama iz Batumija, Rijeka je po drugi put savladala Gziru (ovog puta 1:0), a prolaz dalje su obezbedile i Fola Eš pobedom nad Šahtjorom iz Soligorska 1:0 (3:1 ukupno), zatim Linfild, koji je posle pobede od 4:0 nad Borcem iz Banjaluke izborio remi bez golova u revanšu, te Osijek pobedom nad poljskim Pogonom 1:0.

Liga konferencija, 2. kolo kvalifikacija – rezultati revanš mečeva

Šahtjor Karagandi – FCSB 2:1 – prvi meč 1:2, ukupno 3:3, posle penala 5:3

Liepaja – CSKA Sofija 0:0 – prvi meč 0:0, penali 1:3

Tobol – Hajduk Split 4:1 – prvi meč 0:2, ukupno 4:3 posle produžetka

Birkirkara – Olimpija 1:0 prvi meč 0:1, penali 4:5

Vaduz – Ujpešt 1:3 – prvi meč 1:2, ukupno 2:5

Bodo – Valur 3:0 – prvi meč 3:0, ukupno 6:0

Dinamo Brest – Viktorija Plzen 1:2- prvi meč 1:2, ukupno 2:4

Honka – Domžale 0:1 – prvi meč 1:1, ukupno 1:2

Kešla – Soči 2:4 – prvi meč: 0:3, ukupno 2:7

Sumgait – Čukarički 0:2 – prvi meč 0:0, ukupno 0:2

Vorskla – Kups 2:3 – prvi meč 2:2, ukupno 4:5

Santa Koloma – Hibernijan 1:2 – prvi meč: 0:3, ukupno 1:5

Heken – Aberdin 2:0 – prvi meč: 1:5, ukupno 3:5

Levadija – Dandalk 1:2 – prvi meč: 2:2, ukupno 3:4

Sepsi – Trnava 3:4 penali 1:1 – prvi meč: 0:0, ukupno 1:1

Žilina – Apolon 2:2 – prvi meč: 3:1, ukupno 5:3

Arhus – Larne 1:1 – prvi meč: 1:2, ukupno 2:3

Ašdod – Karabag 0:1 – prvi meč: 0:0, ukupno 0:1

BATE – Dimamo Batumi 1:4 – prvi meč: 1:0, ukupno 2:4

Ber Ševa – Arda 4:0 – prvi meč: 2:0, ukupno 6:0

Makabi Haifa – Dinamo Tbilisi 5:1 – prvi meč: 2:1, ukupno 7:2

Milsami – Elfzborg 0:5 – prvi meč: 0:4, ukupno 0:9

Rakov – Suduva 0:0 – prvi meč: 0:0, ukupno 0:0, penalima 4:3

Rozenborg – Hafnafjordur 4:1 – prvi meč: 2:0, ukupno 6:1

Sivas – Petrokub 1:0 – prvi meč: 1:0, ukupno 2:0

Slovačko – Lokomotiva Plovdiv 1:0 – prvi meč: 0:1, ukupno 1:1, penalima 2:3

Volarenga – Gent 2:0 – prvi meč: 0:4, ukupno 2:4

Torpedo – Kopenhagen 0:5 – prvi meč: 1:4, ukupno 1:9

TNS – Kauno Žalgiris 5:1 – prvi meč: 5:0, ukupno 10:1

Breidablik – Austrija Beč 2:1 – prvi meč: 1:1, ukupno 3:2

Fola Eš – Šahtjor 1:0 – prvi meč: 2:1, ukupno 3:1

Makabi Tel Aviv – Sutjeska 3:1 – prvi meč: 0:0, ukupno 3:1

Konahs – Priština 4:2 – prvi meč: 1:4, ukupno 5:6

Fejnord – Drita 3:2 – prvi meč: 0:0, ukupno 3:2

Partizani – Bazel 0:2 – prvi meč: 0:3, ukupno 0:5

Puškaš – RFS 0:2 – prvi meč: 0:3, ukupno 0:5

Rijeka – Gzira 1:0 – prvi meč: 2:0, ukupno 3:0

Škendija – Riga 0:1 – prvi meč: 0:2, ukupno 0:3

Slask – Ararat Jerevan 3:3 – prvi meč: 4:2, ukupno 7:5

Vojvodina – Panevežis 1:0 – prvi meč: 1:0, ukupno 2:0

AEK – Velež 1:0 – prvi meč: 1:2, ukupno 2:2, penalima 2:3

Borac Banjaluka – Linfeld 0:0 – prvi meč: 0:4, ukupno 0:4

Aris – Astana 2:1 – prvi meč: 0:2, ukupno 3:2

Servet – Molde 2:0 – prvi meč: 0:3, ukupno 2:3

Kraiova – Laći 0:0 – prvi meč: 0:1, ukupno 1:0

Bohemians – Dudelanž 3:0 – prvi meč: 1:0, ukupno 4:0

Dunajska Steda – Partizan 0:2 – prvi meč: 0:1, ukupno 0:3

Maribor – Hamarbi 0:1 – prvi meč: 1:3, ukupno 4:1

Osijek – Pogon 1:0 – prvi meč 0:0, ukupno 1:0

Vlaznija – AEL Limasol 0:1 – prvi meč 0:1, ukupno 0:2

Santa Klara – Škupi 2:0 – prvi meč 3:0, ukupno 5:0

Pratite nas i na društvenim mrežama:

Facebook

Twitter

Instagram

Komentari

Vaš komentar