Fudbaleri Valensije pobedili su na svom terenu Viljareal sa 3:1, u meču 19. kola španske Primere, dok su Real Sosijedad i Alaves odigrali nerešeno 1:1.

Strelci za Valensiju bili su Roman Jaremčuk u četvrtom i Pepelu iz penala u 57. i 69. minutu. Gol za Valensiju postigao je Đerar Moreno u 73. minutu.

Valensija je zabeležila sedmu pobedu u prvenstvu i sa 26 bodova zauzima deveto mesto na tabeli. Viljareal je na 13. poziciji sa 19 poena.

U narednom kolu, Valensija će gostovati Kadizu, dok će Las Palmas u goste Viljarealu.

Kada je reč o meču Alavesa i Sosijedada, poveo je Alaves golom Luisa Rioha u 76. minutu, da bi izjednačenje Sosijedadu doneo Martin Zubimendi pogotkom u šestom minutu sudijske nadoknade vremena.

Sosijedad je od 36. minuta igrao sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Aleks Remiro.

Real Sosijedad je na šestom mestu sa 32 poena, a Alaves je na 15. poziciji sa 17 poena. U narednom kolu, Sosijedad će gostovati Atletik Bilbau, dok će Alaves u goste Sevilji.