Luis Suarez slavi gol protiv Valensije, Foto: EPA-EFE/BALLESTEROS

Fudbaleri Valensije poraženi su od Atletiko Madrida na "Vandi Metropolitano" sa 3:1 u 20 kolu La Lige, a "jorgandžije" ne odustaju od svojih šampionskih ambicija.

„Slepi miševi“ su poveli u 11. minutu fantastičnim golom Uroša Račića koji je sa više od trideset metara iz prve pucao levicom i pogodio mrežu Jana Oblaka.

Nažalost po srpskog internacionalca i njegov tim, Atletiko se brzo konsolidovao i izjednačio u 23. minutu kada je strelac bio Žoao Feliks.

Portugalac je uspeo pred petercem da se oslobodi svog sunarodnika Tijerija Koreije i da volejem sprovede loptu u mrežu za 1:1.

Taj rezultat je ostao na snazi do poluvremena, da bi u drugom delu Luis Suarez još jednom podsetio Dijega Simeonea i upravo Atletika zašto zaslužuje povišicu.

Već u 54. minutu Atletiko je preokrenuo njegovim golom. Urugvajac je sa mnogo osećaja iz skoro mrtvog ugla pogodio dalji ugao i od stative zatresao mrežu Valensije.

Prethodno je kontru povukao Žoao Feliks, strelac prvog gola za goste i on je doturio loptu Suarezu na levoj strani. Konačan rezultat postavio je Anhel Korea u 72. minutu.

Kontra je i ovog puta bila kobna za odbranu Valensije koja se sporo vraćala nazad. Markos Ljorente je posle dodavanja iz sredine imao „livadu“ ispred sebe, istrčao je po krilu i onda vratio centaršut u sredinu gde Korea nije imao težak posao.

Atletiko posle ove pobede ima 47 bodova na prvom mestu španskog prvenstva, dok je Valensija u donjem delu tabele na 14. mestu sa 20 bodova.