Fudbaleri Crvene zvezde slavili su u okviru 27. kola Superlige na gostovanju Radu 5:0 i tako i matematički osvojili 31. titulu.

Crveno-beli su furiozno otvorili gradski derbi, a vodeći pogodak postigao je Ivanić sa bele tačke. Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj Perendije nad Vukanovićem, a raspoloženi fudbalski arhitekta lako je matirao Markovića.

Šest minuta posle gola, Ivanić je upisao i asistenciju prosledivši dodavanje Bena do Babića koji je prelepu akciju krunisao golom za udvostručenje vođstva.

Crveno-beli rafal nastavio je Vukanović u 36. minutu, pa je i pre odlaska na odmor bilo izvesno da će Zvezda sa Banjice otići okićena novom titulom.

Nisu se izabranici Dejana Stankovića zadovoljili vođstvom od tri gola, a ofanzivu crveno-belih materijalizovao je Degenek udarcem glavom posle kornera koji je izveo Ben.

U 82. minutu, sjajno izdanje šampiona drugim pogotkom ukrasio je Vukanović kojem nije bilo teško da realizuje šansu u kojoj se našao posle dodavanja Ivanića i tako stavi tačku na ubedljivu pobedu Crvene zvezde protiv gradskog rivala.

Zvezda posle 27. kola ima 72 boda uz učinak od 23 pobede, tri remija i poraz, pa je sa 14 bodova više od Partizana i utakmicom više obezbedila 31. šampionsku krunu tri kola pre kraja prvenstva.

Rad – Crvena zvezda 0:5 (0:3)

Strelci: Ivanić iz jedanaesterca u 24, Babić u 30, Vukanović u 36. i 82. i Degenek u 57. minutu.

Stadion: „Kralj Petar Prvi“

Sudija: Danilo Grujić

Rad: Marković, Dobrijević, Perendija (od 61. Stojanović), Tanasijević, Milošević (od 70. Nikolić), Busnić, Zogović (od 52. Kasalica), Lazarević, Živković, Trifunović (od 70. Jovanović), Kaluđerović (od 70. Kovačević).

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Degenek, Babić (od 62. Pankov), Rodić, Petrović (od 82. Jovičić), Nikolić (od 46. Gavrić), Ivanić, Ben (od 62. Jovančić), Vukanović, Tomane (od62. Pavkov).

SUPERLIGA, 27. KOLO

Inđija – Spartak 1:2 (1:1)

(Jovanović 7 – Nikolić 10, Marčić 70)

Vojvodina – Čukarički 1:1 (1:0)

(Bojić 13 – Tedić 76 pen)

(Ivanić p24, Babić 30, Vukanović 36, 82, Degenek 57)

15.00 Radnik – Proleter

17.30 Partizan – Mladost

19.30 Napredak – Radnički Niš

17.30 Bačka Topola – Javor

19.30 Mačva – Voždovac

TOK MEČA

90′ – Kraj utakmice. Zvezda je ovosezonski šampion Srbije!

82′ – GOOOL! Vukanović – 0:5!

Ivanić je fenomenalnu partiju krunisao novom asistencijom. Posle duplog pasa sa Gobeljićem uposlio je Vukanovića koji je drugi put matirao Markovića.

79′ – Stativa!

Jovančić je sa oko 30 metara uputio silovit udarac, ali je pogodio stativu.

75′ – Peta izmena gostiju

Petrović je završio meč, a poslednjih 15 minuta susreta odigraće Branko Jovičić.

69′ – Gavrić pored gola

Mladi ofanzivac Zvezde je posle slaloma po levom boku uputio udarac, ali pored dalje stative.

63′ – Karton za Pavkova

Posle samo minuta provedenog na terenu Pavkov je zbog nesmotrenog starta dobio žuti karton.

62′ – Trostruka izmena Zvezde

Umesto Bena, Tomanea i Babića u igri su Pavkov, Jovančić i Pankov.

61′ – Nova promena „građevinara“

Stojanović je dobio šansu umesto Perendije.

57′ – GOOOL! Degenek – 0:4!

Posle kornera Bena najviši u petercu Rada bio je Degenek koji je glavom poslao loptu u mrežu.

55′ – Ivanić u Markovića

Raspoloženi vezni igrač Crvene zvezde umakao je čuvarima, ali je šutirao pravo u golmana „građevinara“.

54′ – Prva izmena Rada

Kasalica je u igri umesto Zogovića.

53′ – Umesto gola, prekršaj Rodića

Posle novog udarca iz ugla za goste Rodić se našao u stopostotnoj šansi, ali je umesto lopte šutnuo igrača Rada i napravio prekršaj.

46′ – Počelo je drugo poluvreme

U drugom delu igre šansu umesto Nikolića dobio je Željko Gavrić. Zvezda nastavlja potpunu ofanzivu i u nastavku će igrati u formaciji 4-4-2.

45′ – Kraj prvog poluvremena

Zvezda je ubedljivom igrom u prvih 45 minuta stekla tri gola prednosti pa je samo još poluvreme deli od overe 31. titule.

41′ – Marković sprečava katastrofu

Vukanović je još jednom zapretio posle dodavanja Tomanea. Ipak, potpuni debakl sprečio je Marković sigurnom intervencijom.

36′ – GOOOL! Vukanović – 0:3!

Vukanović je materijalizovao proigravanje Bena i nastavio cr eno-beli rafal na Banjici.

34′ – Slalom Petrovića

Petrović se posle prodora našao u izglednoj šansi, oprobao je udarac i bio neprecizan. Utisak je da bi znatno bolja opcija bila asistencija usamlenom Tomaneu na drugoj stativi.

33′ – Pritisak Tanasijevića

Fudbaler Rada pokušao je da natera Borjana na grešku presingom, ali se golman Zvezde brzo iskupio za loše dodavanje i vratio loptu u svoj posed.

30′ – GOOOL! Babić – 0:2!

Uigrana akcija Zvezde posle prekida koji je izveo Ben. Lopta je stigla do Ivanića koji je proigrao Babića, a štoper je udvostručio vođstvo gostiju.

24′ – GOOOL! Ivanić – 0:1!

Ivanić je sigurno realizovao jedanaesterac za crveno-bele. Najstrožoj kazni prethodio je prekršaj Perendije nad Vukanovićem.

19′ – Korner za Zvezdu, pa kontra Rada

Nikolić je izveo udarac iz ugla, a Lazarević je rutinski otklonio opasnost. Usledio je odgovor „građevinara“, međutim Degenek je sigurnim klizećim startom zaustavio kontru nebeskoplavih.

16′ – Armirani defanzivni zid „građevinara“ neprobojna za Tomanea

Tomane je zapretio dva puta u pet minuta, ali su njegove pokušaje osujetili Tanasijević i Marković. Drugi put Portugalac je bio znatno konkretniji, gađao je posle greške Perendije, ali pravo u golmana Rada.

4′ – Marković zaustavlja Bena

Ben se našao sam pred golom domaćina, ali je golman Marković požrtvovanom reakcijom sačuvao mrežu.

3′ – Prva gužva pred golom Rada

Vukanović je prvi zapretio. Posle centarđuta Tomanea gađao je glavom pored gola

1′ – Utakmica je počela

Neposredno pre prvog sudijskog zvižduka akteri su minutom ćutanja odali počast svim žrtvama koronavirusa.

Rad: Marković, Dobrijević, Perendija, Tanasijević, Milošević, Busnić, Zogović, Lazarević, Živković, Trifunović, Kaluđerović.

Crvena zvezda: Borjan, Gobeljić, Degenek, Babić, Rodić, Petrović, Nikolić, Ivanić, Ben, Vukanović, Tomane.

19.10 – Stanković: Titula Milojevićeva i moja

Uoči gostovanja Radu, Dejan Stanković oistakao je da zasluge za eventualno osvojenu titulu na Banjici će pripasti igračima, rukovodstvu, ali i njemu kao i prethodnom strategu Vladanu Milojeviću.

„Da me ne razumete pogrešno, došao sam na plus 11, radim svoj posao, svestan uloga i zahteva. Ova titula, nadam se da ćemo je uzeti, ide klubu, igračima, navijačima, gospodinu Vladanu Milojeviću i meni jedan mali deo. Presrećan sam, i moja je, makar da sam vodio i jednu utakmicu, ali to je proces u koji sam ušao, spremamo se za nešto što nas očekuje „.

19.03 – Remi u derbiju, Spartaku sva tri boda

Susret Rada i Crvene zvezde treći je na programu danas, prethodno su snage odmerili Inđija i Spartak, kao  i Vojvodina i Čukarički. Subotičani su na gostovanju osvojili ceo plen posle preokreta (2:1), dok su Vojvodina i Čukarički u derbiju 27. kola osvojili po bod (1:1).