Fudbaleri Crvene zvezde i Javora remizirali su (0:0) u susretu 12. kola.

Crveno-beli su tokom većeg dela sureta imali inicijativu koju nisu uspeli da pretoče u pogodak. Posebno raspoložen bio je golman gostiju Đorđe Lazović koji je u 58. minutu odbranio penal Ivaniću.

Crveno-belima ostaje žal i za stopostotnim šansama oje nisu iskoristili Gobeljić i Pavkov.

Izabranici Dejana Stankovića upisali su drugi uzastopni remi u prvenstvu, nakon što su u prethodnom kolu osvojili bod na gostovanju Partizanu.

Javor, posle 12 kola ima učinak od četiri pobede, tri remija i pet poraza.

Sudija: Dragan Čolović.

Crvena zvezda: Popović, Gobeljić, Eraković, Pankov, Radulović (od 46. Rodić), Petrović, Spiridonović (od 46. Katai), Nikolić, Ivanić (od 67. Pavkov), Gavrić (od 46. Falčineli), Ben (od 73. Vukanović).

Javor: Lazović, Jevtić, Pavišić, Otašević, Jevremović (od 90+4. Mladenović), Maričić, Piščević, Zvekanov, Šćepanović (od 90+1. Radivojević), Ilić (od 67. Tanko), Luković (od 90+1. Sević).

Kraj utakmice! Crvena zvezda – Javor 0:0

85′ Pavkov promašio nemoguće

Lopta je srećno stigla do Pavkova koji se našao sam pred golom rivala, ali je loše šutirao.

83′ Ne jenjava pritisak Zvezde

Crveno-beli nastavljaju sa inicijativom, ali bez efekta, Javor odlično brani svoj gol.

74′ Lazović zaustavlja stopostotnu šansu

Katai je Centrirao, a Pavkov izvanredno gađao glavom. Lopta je bila već viđena u mređi, ali je maestralni golman Javora uspeo da je zaustavi na liniji.

73′ Vukanoivić poslednji adut Zvezde

Dejan Stanković napravio je i petu izmenu, umesto El Fardu Bena u igri je Vukanović.

69′ Eraković pored gola

Domaćin diktira tempo. Katai je izveo korner, a Eraković zapretio glavom. Neprecizno.

67′ Po izmena na obe strane

Pavkov je zamenio Ivanića, i Zvezda u završnicu ulazi sa dva špica. Na drugoj strani Tanko je u igri umesto Ilića.

59′ Lazović brani penal!

Mirko Ivanić je izveo jedanaesterac, a golman gostiju uspeo je da sačuva mrežu.

58′ Penal za Zvezdu

Maričić je oborio Kataija za najstrožu kaznu.

56′ Čvrst otpor gostiju

Javor u nastavku susreta parira crveno-belima i odlično drži težište igre daleko od svog gola.

46′ Počelo je drugo poluvreme

Trostruka izmena crveno-belih, umesto Gavrića, Radulovića i Spiridonovića, u igri su Katai, Rodić i Falčineli.

Kraj prvog poluvremena

42′ Odgovor Javora

Zvekanov je iskoristio zakasnelu reakciju Gobeljića i zapretio domačinu, ali nije bio precizan. Centaršut sa desnog boka poslao je u gol-aut.

38′ Veliki promašaj Gobeljića

Lazović je odbranio udarac Ivanića i ostao na zemlji. Gobeljić je potom loše zahvatio loptu i nije uspeo da pogodi prazan gol.

32′ Nikolić preko gola

Imao je biser Zvezde dovoljno prostora da uputi udarac. Mreža je bila nebranjena, ali je gađao preko prečke.

25′ Bez ozbiljnije pretnje

Novi korner za Zvezdu izveo je Spiridonović, a Eraković nije uspeo da zahvati loptu i uputi udarac.

19′ Ponovo lako za Lazovića

Gavrić je iz slobodnog udarca sa više od 20 metara oprobao šut, ali je gađao u golmana gostiju.

16′ Gavrić mlako

Zvezdina deca kreirala su akciju po levom boku. Radulović je uposlio Gavrića koji nije lepo zahvatio loptu te je plasirao pravo u ruke Lazovića.

7′ I Zvezda bezopasna iz kornera

Nije niko od igrača crveno-belih uspeo da stigne do lopte koju je iz prekida pred peterac poslao Radulović.

2′ Gosti prvi prete

Javor je nagovestio da u Beograd nije došao samo da se brani, stigao je i do prvog kornera, ali nije ozbiljnije ugrozio rivala posle udarca iz ugla.

UTAKMICA JE POČELA

Pre prvog sudijskog zvižduka simboličnim poklonom obeležan je jubilej – 100. meč Bena u Zvezdi.

20.51 – Stanković: Biće promena

Dejan Stanković uoči susreta Crvene zvezde i Javora istakao je da ekipa oseća posledice dva teška duela.

“Imali smo dve teške utakmice protiv Partizana i Hofenhajma i logično je da bude promena u startnoj postavi. Biće rotacija, kao i igrača koji će odmoriti. Šansu će dobiti igrači, neću da kažem koji su manje igrali, jer su za mene svi starteri, ali biće promena. Što se povređenih fudbalera tiče, jedva čekam da se vrate, pre svega mislim na njihovo zdravlje i zaista bih voleo da ih imam na raspolaganju. To su igrači vrhunskog kvaliteta, donose ogroman kvalitet i ravnotežu u našem timu. Ipak sve zavisi od testova. Ivanić je počeo sa treninzima, pa ćemo videti”, rekao je Stanković.

20.40 Sastavi: Radulović levi bek

Dejan Stanković je prilično promešao karte, a najveće iznenađenje predstavlja izbor da talentovano krilo Andriju Radulovića stavi na bekovsku poziciju.

Crvena zvezda: Popović, Gobeljić, Eraković, Pankov, Radulović, Petrović, Spiridonović, Nikolić, Ivanić, Gavrić, Ben.

Javor: Lazović, Jevtić, Pavišić, Otašević, Jevremović, Maričić, Piščević, Zvekanov, Šćepanović, Ilić, Luković.