Partizan- Napredak Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Fudbaleri Partizana poraženi su od Napretka na svom terenu u Humskoj rezultatom 0:1 u okviru 25. kola Superlige Srbije.

Partizan je bio daleko bolji rival, stvorio je mnogo više prilika, ali je gol odluke postigao Andrija Majdevac u 30. minutu utakmice.

Crno-beli su u drugom delu utakmice pogodili i prečku i stativu, u dva navrata su tražili penal, pa je i VAR morao da reaguje, ali je Napredak odoleo napadima i odneo pobedu iz Humske.

Partizan je i dalje prvi sa 60 bodova, ali ima utakmicu više i bod više od Crvene zvezde, koja od 19 sati igra protiv Radničkog u Nišu.

Napredak je sada deveti na tabeli sa 32 boda.

Partizan je bolje otvorio utakmicu, a Samed Baždar je u samo 20-ak sekundi tri puta zapretio iz veoma povoljnih situacija, ali je golman Napretka uspešno branio.

Imali su domaći ubrzo još dva ozbiljna napada, a onda je Stojković šutirao daleko preko gola sa nekih 20-ak metara.

Napredak je zapretio preko Bastajića u 14. minutu, ali je Jovanović bio koncentrisan, pa je odbranio.

Dve velike prilike imao je Napredak nešto kasnije, ali je Jovanović najpre odbranio u situaciji jedan na jedan, a posle toga je Zličić promašio ceo gol sa svega nekoliko metara.

Partizan – Napredak Foto: Srdjan Stevanovic/Starsport.rs

Gosti su nastavili sa ofanzivom, pa su nagrađeni golom u 30. minutu. Andrija Majdevac se najbolje snašao u kaznenom prostoru rivala posle brze akcije, te je iz okreta zatresao mrežu.

Partizan je nekoliko puta do kraja prvog poluvremena bio blizu izjednačenja. Nathov šut levom nogom je izblokiran, pa je lopta otišla u korner, nakon kojeg je Antić zapretio, ali je Savić odbranio. Stojković je promašio stopostotnu priliku, a onda se ni Baždar nije najbolje snašao.

U nadoknadi je Natho centrirao iz slobodnog udarca, Kastiljo je imao trzaj glavom, ali nije to bilo dovoljno dobro. Pre toga je i Goh bio u prilici, ali je bio usamljen u napadu.

Kalulu je prvi zapretio u drugom poluvremenu, ali je dao prejak for, pa je Savić uhvatio loptu.

Partizan je ponovo imao ozbiljan napad, Kalulu je sa desnog krila centrirao, ali Goh nije dobro šutirao, jer je i odbrana Napretka spretno reagovala. Na drugoj strani je i Napredak šutirao, ali Marjanović to nije baš najbolje učinio, pa je lopta otišla daleko iznad prečke.

Posle kornera u 53. minutu se Baždar izborio za poziciju, u padu je nogom zahvatio loptu, ali je sa tri metra pogodio stativu.

Jovanović je nešto kasnije u poslednji čas intervenisao ispred Stojkovića i izbacio loptu u korner. Posle njega nije bilo velike opasnosti po gol Napretka.

Zahid je u 63. minutu jako šutirao, ali je zatresao prečku.

Posle toga Baždar i Stojković nisu uspeli da savladaju Savića iz veoma povoljnih situacija sa svega nekoliko metara.

U 70. minutu VAR soba je morala da reaguje. Nikolić je došao do lopte i sklonio je ispred golmana, koji je izleteo. Sudija isprva nije pokazao na belu tačku, VAR je reagovao, ali ni nakon toga nije bilo penala.

Gosti su zapretili iz kontre, ali nisu bili uspešni.

Baždar i Goh na drugoj strani opet nisu bili dobri u završnici, a u 88. minutu je sudija pokazao put u svlačionicu Marku Jovanoviću, koji je zbog protesta dobio crveni karton. Jovanović je inače pomoćnik Igora Duljaja.

Kalulu je imao dve prilike u nadoknadi vremena, ali nije ih realizovao.

Partizan – Napredak 0:1 (0:1)