Fudbaleri Partizana su savladali Proleter na gostovanju u Novom Sadu, rezultatom 3:1.

Strelci za crno-bele su bili Svetozar Marković u 18. minutu, Lazar Marković u 75. minutu i Jojić u  nadoknadi, a jedini gol za domaćine je bio autogol.

Njega je u 77. minutu postigao strelac prvog gola za Partizan, Svetozar Marković.

Nije bilo previše uzbuđenja na startu meča, a Proleter je pokušao visokim presingom da natera Partizan na grešku. Posle početne inicijative, ekipa trenera Stanojevića je došla do prve prilike posle prekida koji je izveo Jojić, a Marković sa peterca šutirao pravo u golmana.

Ipak, samo nekoliko minuta kasnije, slična kombinacija je prošla, i Marković je sjajno glavom donoeo prednost Partizanu.

Usledilo je nekoliko žestokih minuta.

Partizan je promašio dve velike šanse preko Miljkovića i Banjka, da bi Knežević odmah potom na drugoj strani bio za dlaku neprecizan.

Bilo je opasno u nekoliko navrata pred golom crno-belih, ali do kraja prvog dela nije bilo pogodaka.

U nastavku je krenulo u sličnom ritmu, nije bilo velikih prilika, ali Partizan nakon ulaska četiri prvotimca, dolazi do dve dobre prilike, a oba puta je šansu imao Asano, kojem je jednom izblokiran udarac, a u drugom pokušaju se proslavio Vasiljević sjajnom paradom.

Partizan je uspeo da dođe do drugog gola 15 minuta pre kraja utakmice.

Majstorski je Natho, video Lazara Markovića koji iz srca kaznenog prostora lepo prima loptu i gađa od stative u mreži.

Međutim, već u sledećm napadu, Banjak pravi kardinalnu grešku, kada izbija loptu visoko u vazduh ispred golmana Popovića, a ispred gol linije uspeva da je zakači Mirosavljev. Lopta pogaša Markovića u nogu i odlazi u praznu mrežu, pa se Proleter brzo vratio u meč.

U poslednjim trenucima u nadoknadi vremena, viđen je i najlepši pogodak na meču.

Maestralni Asano je prošao kompletnu odbranu Proletera, sjajno dodao do Natha, a on nesebično dodao Jojiću koji je u prazan gol samo ubacio loptu za konačnih 3:1.

Proleter – Partizan 1:3 (0:1)

Strelci: S. Marković u 18. minutu i L. Marković u 75, Asano u 90+2 za Partizan, a S.Marković autogol u 77. za Proleter

Stadion: Karađorđe.  Gledalaca: Bez gledelaca. Sudija: Milan Mitić

Proleter: Vasiljević – Milošević, Marjanović, Ilić, Kovačević – Pejić (od 66. Tomović),, Joković – Knežević, Živojinović, Kojić – Ivanović (od 46. Mirosavljev)

Partizan: Popović – Miljković, S.Marković, Banjak, Urošević – Šćekić, Jojić – F.Stevanović  (od 58. Asano), Pavlović (od 59. Natho), Jović (od 59. L. Marković) – Štullić (od 59. Holender).

Superliga Srbije, 34. kolo

Mačva – Radnik 0:5 (0:4)

(Gordić 2 autogol, Makarić 17, 40, 86, Stamenković 26)

TSC Bačka Topola – Napredak 1:3 (1:0)

(Milićević 31 – Bačanin 61, 78, Melunović 69)

(S. Marković 18, L. Marković 75, Jojić 90+2 – S. Marković 77ag)

18.55 Crvena zvezda – Vojvodina

Sreda:

Bačka – Zlatibor Čajetina 0:1 (0:1)

(Momčilović 6)

Čukarički – Mladost Lučani 4:1 (1:0)

(Đ. Jovanović 11, 48, Vidosavljević 63. 71 – S. Jovanović 53, Bojović 87 penal)

Novi Pazar – Voždovac 0:2 (0:2)

(Bogdanović 2, Purtić 5 penal)

Meč ste mogli uživo da pratite na blogu Nova.rs.

90+2′ Kakva akcija Partizana

Majstorski prodor Asana, sjajna lopta za Natha i lagan gol za Jojića. Kakav gol crno-belih

86′ Sudija zaustavio Asana zbog nepostojećeg ofsajda

Odličnu je loptu dobio Japanac i došao u odličnu priliku, ali je sviran ofsajd iako se na snimku videlo da je sve bilo čisto.

77′ Autogol Partizana, Proleter je opet u igri

Katastrofalna intervencija Banjka, koji se nije rezumeo sa Popovićem i izbio loptu visoko u vazduh. Lopta je došla do Mirosavljeva koji sa oko dva metra od gola nekako dolazi do nje i koja od njegove noge pogađa Svetozara Markovića i odlazi u mrežu.

75′ Sjajan gol Lazara Markovića

Posle Svetozara i Lazar se upisao u strelce. Sjajno je Natho video samog Markovića, dodao mu loptu, a ovaj sa oko 12-13 metara naciljao i od stative, zatresao mrežu Proletera.

67′ Kakav šut Asana

Sjajno je Natho lob pasom, lobovao odbranu i pronašao Asana koji iz prve natrčava i šutira iz voleja parabolu koja kreće da propada pod prečku. Ipak, Vasiljević sjajnom paradom sprečava drugi pogodak.

59′ Šansa za Asana

Oduzeo je loptu Japanac odmah po ulasku u kaznenom prostoru i odlično šutirao, ali je udarac izblokiran.

58′ Četiri izmene Stanojevića

Menja trener Partizana. Uveo je Asana, Natha, Lazara Markovića i Holendera. Izašli su Štulić, Pavlović, Jović i Filip Stevanović.

55′ Sjajna kontra Pavlovića

Lazar Pavlović je dobio odličnu loptu na centru, jurnuo u kontranapad i izbacio dva fudbalera Proletera koja su se sudarila. Ipak u poslednjem trenutku, na ivici kaznenog ga je zaustavio odbrambeni igrač, i sprečio stopostotnu šansu.

48′ Dobar pokušaj Proletera

Iznenada se ukazala prilika ekipi iz Novog sada,  Živojinović je solidno šutirao sa oko deset metara ali je bio neprecizan.

46′ Nastavljen je meč

PArtizan je krenuo ofanzivno, da reši duel što pre.

45′ Kraj prvog poluvremena

Nije bilo nadoknade, završen je prvi deo igre. Partizam vodi golom Markovića, ali su obe ekipe mogle da postignu posle velikog broja šansi.

43′ Sjajan potez Ilića

Lopta je stigla na ivicu šesnaesterca do igrača Proletera Ilića, koji sjanom fintom dolazi do prilike za šut, ali lopta ide tik pored desnestative.

40′ Jojić pokušao iz slobodnjaka

Jojić iz dobre pozicije šutira iz slobodnog udarca, ali pogađa živi zid.

Ovako je Partizan postigao gol

35′ Veliki pritisak Proletera, opasno pred golom Partizana

Sjano sada igra Proleter, konstantno napada, a lopta je često u kaznenom prostoru, odakle se ređaju solidni pokušaji domaćih. Proleter je blizu izjednačenja.

29′ Proleter umalo kao Siti

Imali su domaći prekid iskosa sa leve strane, lopta je upućena visoko u kazneni prostor, Banjak je okrznuo i prohujala tik pored stative. Sličnu situaciju smo videli kada je De Brujne protiv PSŽ-a postigao gol za izjednačenje.

23′ Uzvraća Proleter

Kakva šansa za Proleter. Iznenada se ukazala prilika, Marković nije uspeo da zaustavi protivnika, i lopta je prohujala tik pored stative.

22′ Ređaju se šanse za Partizan

Sjajno je Banjak posle kornera došao do pozicije i glavom iz odlične situacije šutirao pored gola.

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto

21′ Velika šansa za Miljkovića

Posle gužve u kaznenom, lopta dolazi do Miljkovića koji sjajno šutira, ali je udarac izblokiran i zamalo odlazi pored stative.

18′ Goool. Marković ponovo strelac za Partizan

Sjajan centaršut Jojića posle prekida sa strane koji Marković sjajnim skokom pretvara u gol. Ponovo je proradila veza njih dvojice kao protiv Vojvodine u Kupu.

17′ Pao tempo utakmice, Partizan ima inicijativu

Posle šanse Markovića, Partizan je preuzeo inicijativu i preselio utakmicu pred gol Proletera. Međutim, nema velikih šansi.

11′ Velika šansa za Partizan

Dobili su crno-beli prekid na oko 30 metara od gola domaćih. Jović je sjajno prebacio odbranu i pronašao Markovića koji iskosa sa ivice peterca šutira, ali golman domaćih je sjajno postavljen i brani zicer štoperu Partizana.

9′ Prvi udarac ka golu Partizana

Našao se knežević u solidnoj poziciji i sa oko 20 metara šutirao ka golu Partizana, ali mu je lopta malo prešla preko noge i otišla pored gola.

4′ Visoki presing Proletera

Odličan pritisak domaćeg tima koji muči Partizan. Crno-beli ne uspevaju da uzmu loptu.

1′ Krenla je utakmica