Fudbaleri Partizana savladali su Radnik u četvrtfinalu Kupa Srbije (2:1) i plasirali se u narednu fazu takmičenja.

Duel je obeležio desetominutni prekid zbog transparenta gostujućih navijača, a po povratku ekipa na teren Asano je inicijativu Partizana pretočio u dva pogotka.

Do odlaska na domor Stamenković je smanjio zaostatak i očuvao nade Surduličana. Ipak, u nastavku utakmice, tim Sava Miloševića bio je bolji rival, dominirao je, pretio i jedini krivac jer osvajač poslednja četiri Kupa Srbije nije ubedljivije slavio bio je raspoloženi golman domaćina Vasiljević.

Na kraju je jalova inicijativa crno-belih mogla da bude naplaćena, ali je Stojković odličnom intervencijom sprečio da utakmica ode u penale.

Pobedom u Surdulici Partizan je postao treći polufinalista, posle Crvene zvezde i Čukaričkog, a poslednji član naredne faze biće odlučen u duelu Vojvodine i Mladosti iz Lučana.

Radnik – Partizan 1:2 (1:2)

Strelci: Stamenković u 45+17. za Radnik, a Asano u 45+2. i 45+15. minutu za Partizan.

Sudija: Srđan Jovanović.

Radnik: Vasiljević, Kostić, Stevanović, Makarić (od 81. Mićić), Danoski (od 81. Islamović), Đorđević, Pejčić (od 81. Dimitrić), Kričak, Stojanović, Mitošević, Pavlov (od 37. Stamenković).

Partizan: Stojković, Miletić, Vitas, S. Pavlović, Urošević, Šćekić, Zdjelar, Marković, Natho (od 81. L. Pavlović), Asano, Sadik (od 81. Matić).

TOK MEČA

90′ – Kraj utakmice!

90′ – Stojković sprečava iznenađenje

Golman Partizana intervenisao je krajnjim naporima i sprečio da ga Vitas matira u poslednjim trenucima utakmice.

81′ – Dvostruka izmena u Partizanu, trostruka u Radniku

Lazar Pavlović i Matić su dobili šansu umesto Natha i Sadika, a za Surduličane su šansu u završnici dobili Mićić, Islamović i Dimitrić koji su u igri umesto Makarića, Danoskog i Pejčića.

72′ – Žuti za Miletića

Zbog oštrog starta Miletić je dobio žuti karton.

69′ – Visi gol u vazduhu

Asano je odlično umakao čuvarima i iz stopostotne šanse gađao u Vasiljevića. Neprecizan je bio i Marković koji je natrčao na odbijenu loptu.

66′ – Vasiljević čuva domaćina

Asano je probao da plasira loptu u nebranjeni deo mreže, ipak, golman Radnika ponovo je pokazao da je najjača karika domaćina.

62′ – Partizan pokušava posle kornera

Pavlović je dva puta bio u prilici da ugrozi gol rivala posle kornera, ali nije našao put do mreže.

59′ – Asano ne koristi stopostotnu šansu

Mogao je Japanac da het-trikom izraste u apsolutnog junaka utakmice, ali je njegov udarac iz vrlo izgledne pozicije izblokiran od strane defanzivca Radnika.

56′ – Pokušao je i Sadik

Napadač Partizana nastavio je niz pretnji, ali je Vasiljević još jednom veoma siguran.

50′ – Stojković siguran

Odgovorili su Surduličani, ali je Stojković sigurnom intervencijom sačuvao mrežu.

47′ – Vasiljević bolji od Natha

Probao je vezni igrač Partizana, ali je golman domaćina bio na mestu.

46′ – Počelo je drugo poluvreme

45+18′ – Kraj prvog poluvremena

45+17′ – GOOOL! Stamenković – 1:2!

Ekspresno je Radnik odgovorio golom Stamenkovića, smanjio zaostatak i očuvao nade pred drugo poluvreme.

45+15′ – GOOOL! Asano – 0:2!

Pleše sjajni Japanac danas u Surdulici! Posle prodora je uputio udarac ka Vasiljeviću, golman Radnika je sačuvao mrežu, ali je bio nemoćan prilikom popravnog Asana.

45+10′ Budi se Radnik

Domaćin je konačno pokazao zube. Stigao je radnik do prve šanse, a potom i kornera, ali je Partizan lako otklonio opasnost.

45+2′ – GOOOL! Asano – 0:1!

Ofanzivac Partizana odlično je reagovao i posle sjajnog proigravanja Natha matirao Vasiljevića.

45′ – Radnik besprekoran u defanzivi

Partizan traži rupu u defanzivi rivala, ali se Surduličani trenutno odlično brane.

38′ – Natho preti

Izraelac je posle dodavanja Markovića uputio udarac sa ivice šesnaesterca i izborio korner, ali udarac iz ugla nije doneo promenu rezultata.

31′ – Žuti karton Pavloviću

Štoper partizana nepropisno je zaustavio Makarića pa je prvi javno opomenuti akter.

23′ – Vasiljević siguran

Pavlović je šutirao iskosa sa leve strane, ali je Vasiljević bio na visini zadatka.

22′ – Utakmica je nastavljena

Posle deset minuta prekida transparent je uklonjen, a utakmica je nastavljena.

12′ – Prekid utakmice zbog transparenta

Navijači su istakli tansparent zbog kojeg je bila prekinuta i utakmica protiv Mladosti zbog kojeg je prekinuta utakmica, a timovi su se povukli u svlačionice.

8′ – Asano pored gola

Japanac je bio akter prve izgledne šanse na utakmici, ali je gađao pored gola. Utisak je da je mogao da uposli Sadika koji se nalazio u boljoj poziciji.

6′ – Oko 800 gledalaca u Surdulici

1′ – Utakmica je počela!

16.45 Sastavi

Poznati su sastavi oba tima. Stratezi su se očekivano, uprkos veoma gustom rasporedu, odlučili na najjače postave i bez mnogo kalkulacija. Uprkos nesporazumu Natha i Sadika oko izvođenja jedanaesterca na utakmici protiv Mladosti, Milošević je ukazao poverenje visokom napadaču.

Radnik: Vasiljević, Kostić, Stevanović, Makarić, Danoski, Đorđević, Pejčić, Kričak, Stojanović, Mitošević, Pavlov.

Partizan: Stojković, Miletić, Vitas, S. Pavlović, Urošević, Šćekić, Zdjelar, Marković, Natho, Asano, Sadik.

16.37 – Milošević: Moramo da damo maksimum

Uoči gostovanja u Surdulici, Savo Milošević naglasio je značaj susreta protiv Radnika u okviru polufinala Kupa Srbije.

„Ušli smo u ritam sreda-subota, biće jako teško. Prva utakmica je prošla bezbolno, dobar rezultat i bez povreda, na sreću… To je bila jedna od najvećih briga. Sada na red dolazi Kup Srbije, takmičenje koje nas u ovom momentu najviše interesuje. Čekaju nas, nadam se tri teške utakmice, uključujući i finale. Kup je specifičan, svuda u svetu, i moramo da budemo na maksimumu“, rekao je Milošević.

16.35 – Dobrodošli

Radnik i Partizan igraju u Surdulici susret četvrtfinala Kupa Srbije. Surduličani se nadaju iznenađenju pred domaćom publikom, dok crno-beli žele da nastave pohod ka petom uzastopnom trofeju.