Zvezda preživela Gornji Milanovac.

Fudbaleri Crvene zvezde su savladali Metalac na gostovanju u okviru 27. kola rezultatom 2:1.

Poveo je Metalac preko Cvetkovića u 33. minutu, a izjednačio Ohi u prvom minutu nadoknade. Konačan rezultat je postavio Pavkov u 56. minutu.

Videli smo sjajan fudbal u većem delu meča uz mnogo prilika i uzbuđenja.

Crvena zvezda je promašila tri stopostotne prilike u prvih 30 minuta. Prvo je promašio Ohi, a odmah posle njega je promašio i Ivanić. Oba puta je sjajno intervenisao Marković.

Samo nekoliko minuta posle toga je Kanga šutirao pored gola.

To je Metalac kaznio posle velike greške Dragovića ,kada je Prestiž asistirao Cvetkoviću.

Ipak, uspela je Zvezda da u poslednjim trenucima prvog poluvremena posle velike incijative izjednači preko Ohija na asistenciju Kataija.

U nastavku meča, Stanković je uveo Pankova a ovaj je po ko zna koji put postao heroj. Njegov gol je značio i pobedu, a još dva puta je u narednih desetak minuta tresao mrežu, ali su oba gola poništena ubog faula i ofsajda.

Do kraja meča je pao tempo, a Metalac je imao samo jednu solidnu priliku.

Zvezda se ovom pobedom izjednačila sa Partizanom na prvom mestu sa po 72. boda.

Što se samog toka meča tiče, bilo je uzbudljivo od prvog sekunda.

Prvih nekoliko minuta na početku nagovestili su sjajno prvo poluvreme. Metalac je krenuo iznenađujuće agresivno i napao crveno-bele kojima je trebalo desetak minuta da dođu do daha.

I onda je iznenada sevnula kontra i prva velika šansa na utakmici. Ben je dobio dubinsku loptu iza leđa odbrane i krenuo sam ka golu. Stigao ga je defanzivac Metalca i Ben je pao posle kontakta, ali je lopta završila u nogama Ohija koji je sve pomno pratio.

Napadač Zvezde je iz odlične pozicije snažno šutirao, ali je raspoloženi Marković skinuo zicer. Sa klupe Zvezde su tražili i penal zbog kontakta sa Benom, ali je meč nastavljen.

Samo nekoliko minuta kasnije, Ben je pronašao Ivanića na ivici peterca koji u odličnoj šansi šutira iz prve, ali je Marković po drugi put sjajno intervenisao.

Metalac je odgovorio već u sledećem nappadu kada je Fićović posle dobre akcije sa sedam-osam metara šutirao pored gola.

Posle kraćeg zatišja je usledila i nova prilika za Zvezdu u 26. minutu kada je posle prodora Ivanića Kanga bio neprecizan sa desetak metara.

Promašaje Zvezde kaznio je Metalac u 33. minutu.

Dragović je napravio kardinalnu grešku na sredini terena i izgubio loptu. Prestiž je povukao kontru, sjajno pronašo Cvetkovića koji je zakucao pod prečku i doveo Metalac u prednost.

Nekoliko minuta je Zvezda bila u šoku, ali je onda usledio novi juriš u poslednjim trenucima poluvremena.

U jednom napadu je prvo priliku imao Ben koji je izblokiran, pa je usledila prečka Pičinija da bi posle majstorije Kataija Ohi glavom sa peterca doneo izjednačenje.

U nastavku su obe ekipe krenule nešto mirnije, a prvu priliku je imo Ohi. On je na centaršut Kange glavom šutirao pored stative.

To je bila uvertira za potpuni preokret.

Posle napada i polušanse za Metalac, usledila je kontra Crvene zvezde. Ivanić je poslao loptu u prostor za Pavkova koji u situaciji jedan na jedan trese mrežu Metalca.

Nastavila je da napada Crvena zvezda i u narednih deset minuta postigla još dva gola, ali nisu bili priznati.

Prvi pogodak Pavkova je poništen jer je prethodno Ohi napravio faul nad Markovićem, da bi u sledećoj situaciji strelac pobedonosnog gola bio u ofsajdu.

Posle toga je značajno opao ritam utakmice.

Stanković je uveo Srnića i Pankova da pojača defanzivu i zatvori susret, a Metalac nije imao snage za izjednačenje.

Jedinu ozbiljniji pokušaj imali su domaći u 84 .minutu. Stuparević je ubacio loptu na peterac, ali je Milićević slabo zahvatio glavom.

Do kraja meča je gostujući tim sačuvao mrežu i došao do velike pobede.

Metalac – Crvena zvezda 1:2 (1:1)

(Cvetković 33 – Ohi 45+1 – Pavkov 56)

Stadion: Metalca Sudija: Novak: Simović

Metalac: Marković, Stojić, Fićović (od 62. Stuparević), Cvetković (od 74. Mandić), Krajišnik, Antonijević (od 63. Stojanović), Čađenović, Bačkulja, Milićević, Vlalukin, Prestiž

Crvena zvezda: Borjan, Pičini, Dragović, Eraković, Rodić (od 62.), Sanogo, Kanga, Ben (od 46. Pavkov), Katai, Ivanić (od 79 Pankov), Ohi (od 68. Srnić)

(Rakonjac 57 – Mirčevski 90+7)

Sve detalje možete pratiti uživo na blogu Nova.rs.

90+3 KRAAAAJ Zvezda je pobedila

Velika pobeda i tri boda za ekipu dejana Stankovića kojim izbija na deobu prvog mesta.

89′ Tri minuta nadoknade

Zvezda pred velikom pobedom.

84′ Šansa za Metalac

Velika gužva u kaznenom Zvezde, bila je to dobra prilika za Milićevića, ali nije lepo zahvatio loptu. Umalo šok za Zvezdu.

Navijači skandirali Ratku Mladiću

79′ Pokušaj Metalca

Prošao je Prestiž po desnoj strani, uspeo da prosledi loptu do kaznenog,a li mlak pokušaj domaćih. Ipak, evidentno je da pokušavaju da krenu u ofanzivu.

74′ Opasan je Katai, ali previše komplikuje

Aleksandar Katai je bio u solidnoj prilici. Ušao je u kazneni prostor, napravio nekoliko driblinga, ali čini se i nepotrebno zakomplikovao situaciju.

67′ Ponovo poništen gol Pavkovu

Postigao je het-trik napadač Crvene zvezde, ali mu je ponipten i drugi gol. I ovoga puta opravdano zbog ofsajda.

62′ Dve izmene u Metalcu

Dvostruka izmena. Fićović i Antonijević ustupili su svoja mesta Stupareviću i Stojanoviću.

60′ Druga izmena u Zvezdi

Gajić umesto Rodića.

59′ Poništen gol Pavkova

Ponovo je napadač Crvene zvezde zatresao mrežu, ali je gol poništen zbog prethodnog faula Ohija nad golmanom Markovićem.

Gol Pavkova za preokret Zvezde

56′ GOOOOOOl! Kad je teško, Pavkov – 1:2

Krenula je Zvezda u polukontru. Ivanić je na vreme video Pavkova i dao mu loptu u prostor, a napadač iz prve poslao loptu golmanu kroz noge.

54′ Opasan napad Kataija

Prošao je vezista crveno-belih i došao do ivice peterca, ali je njegov centaršut izblokiran, pa je propala opasnost.

51′ Šansa za Ohija

Dobio je opet dobar centaršut Ohi na peterac i šutirao za dlaku pored stative.

47′ Preti Katai

Prva prilika za Zvezdu Katai je nakon driblinga pokušao sa ivice šesnaesterca, ali je šutirao slabijom nogom po sredini gola.

Delije priredile bakljadu

46′ Izmena u Zvezdi u nastavku meča

Odlučio je Stanković već na poluvremenu da napravi izmenu. Umesto indisponiranog Bena je ušao Milan Pavkov.

45+3 Kraj poluvremena, neverovatan meč

Kakvo prvo poluvreme. Dva gola, mnogo šansi, kartona, uzbuđenja. Samo da tako bude i u nastavku.

Gol Ohija za izjednačenje

45+1′ GOOOOOOL! Zvezda je uspela da izjednači

Posle žestoke ofanzive i dve propuštene prilike Bena i Pičinija za 30 sekundi, Zvezda je u nastavku akcije došla do izjednačenja. Katai je majstorski promešao odbranu Metalca i servirao loptu na glavu Ohiju koji je sa pet metara u maniru pravih golgetera poslao loptu u mrežu.

43′ Ponovo udarac Cvetkovića

Dobio je posle akcije po desnoj strani Cvetkovic u kaznenom prostoru, ali je ovog puta izblokiran.

41′ Krajišnik na udaru igrača Crvene zvezde

Ponovo oštar start crveno-belih na Krajišnika. Posle Kange je oštro startovao i Sanogo.

38′ Katai pokušao da iznenadi Markovića

Isčačkao je loptu  „El Magiko“, i iz teške pozicije lukavo pokušao da lobuje golmana Mladosti, ali nije bio precizan.

Ovako je Metalac poveo sa 1:0

33′ GOOOOOOL! Metalac vodi sa 1:0

Veliki kiks Dragovića na sredini, Prestiž je povukao loptu i dodao Cvetkoviću koji je zakucao pod prečku za 1:0.

28′ Dobar pokušaj Metalca

Cvetković je pokušao udarcem da iznenadi golmana rivala, ali je Borjan bio oprezan i zaustavio nezgodnu loptu.

26′ Velika šansa za Kangu

Sjajno je prošao Ivanić po levoj strani, odigrao povratnu loptu na desetak metara na koju je natrčao Kangu, ali iz dobre prilike nije bio precizan.

34′ Žuti karton za Kangu

Agresivno je ušao igrač Zvezde u duel sa Krajišnikom koji je završio na zemlji. Simović mu je dodelio žuti karton.

23′ Sve veći pritisak Zvezde

Polako crveno-beli pojačavaju pritisak na zadnju liniju Metalca. Sve teže domaći tim kombinuje i uspeva da iznese loptu. Igra se pred kaznenim prostorom, a Zvezda uspeva da izbori sve više prekida i šansi da zapreti.

19′ Solidan pokušaj Bena

Prošao je Rodić po levoj strani i poslao loptu na drugu stativu. Ben je prihvatio i okrenuo se i probao da gađa pod prečku u kontra ugao, ali nije bio precizan.

16′ Kakva šansa za Metalac

Odmah su odgovorili domaći. Posle prodora po levoj strani, odličnu je loptu dobio Fićović koji je uhvatio volej sa nekih sedam-osam metara i šutirao odmah pored gola. Sjajan meč.

14′ Šansa za Ivanića, sjajni Marković na golu

Ponovo je Zvezda iznenada došla u šansu. Ben je ušao u kazneni prostor i poslao loptu na drugu stativu na peterac. Ivanić je šutirao iz prve, ali je ponovo sjajno odbranio Marković.

11′ Greška Sanoga mogla skupo da košta Zvezdu

Bio je neoprezan vezista Zvezde i omogućio dobru priliku Krajišniku koji je loše šutirao.

9′ Kakva šansa Ohija, Zvezda tražila penal

Sevnula je kontra iznenada za Zvezdu. Ben je ušao iza leđa odbrane i onda posle jednohg duela pao na ivici kaznenog. Lopta se odbila do Ohija koji je iz odlične pozicije šutirao pod prečku, ali je sjajno odbranio Marković. Stanković je sa klupe tražio penal zbog pada Bena.

7′ Zvezda se muči

Prešli su na polovinu rivala, ali i dalje nisu došli do kaznenog prostora Metalca. Deluje da neće biti lak meč za šampiona.

3′ Metalac u ofanzivi

Domaći su žestoko krenuli. Napadaju Zvezdu po desnoj strani preko Vlalukina i Mbongua. Igra se pred golom gostiju..

1′ Počelo je

Prvi su sa centra krenuli fudbaleri Crvene zvezde. Odmah je Metalac uzeo loptu i krenuo u opasnu kontru. Kanga je startovao, ali nije dosuđen faul. Ipak, morala je da se ukazuje pomoć domaćem igraču.