Fudbaleri Milana pobedili su na svom terenu Ren 3:0 u prvoj utakmici plej-ofa za osminu finala Lige Evrope, a veliku pobedu zabeležio je i Karabag protiv Brage, 4:2.

Milan je u meču koji je trebalo da predstavlja svojevrsni derbi ove faze takmičenja slavio zahvaljujući tri brza gola u rasponu od 21 minuta.

Dvostruki strelac bio je Ruben Loftus-Čik, koji je postigao golove u 32. i 47. minutu, a gol je postigao i Rafael Leao u 53. minutu, pa će „rosoneri“ imati lak zadatak u borbi za narednu fazu.

Fudbaleri Karabaga nastavili su da gaje epitet najprijatnijeg iznenađenja i pobedili su na gostujućem terenu Bragu sa 4:2.

Karabag je poveo u 21. minutu golom koji je Marko Janković, nekadašnji vezni fudbaler Partizana, postigao iz jedanaesterca, a izjednačio je Simon Banza u 44.

Ekipa iz Azerbejdžana ponovo je povela u 54. minutu pogotkom Abdele Zubira, treći gol postigao je Jasin Benzija u 65. minutu, a končan rezultat postavio je Zubir, svojim drugim golom na utakmici u 69. minutu.

Fudbaleri Benfike pobedili su na svom terenu Frajburg 2:1.

Benfika je povela golom Anhela Di Marije u 68. minutu iz jedanaesterca, a izjednačio je Mikel Desler u 75. Pobedu portuglaskoj ekipi doneo je Di Marija ponovo golom iz jedanaesterca u osmom minutu nadoknade vremena.

Lans je na svom terenu odigrao 0:0 protiv Frajburga.

Ranije danas Fejenord i Roma odigrali su 1:1, a Galatasaraj je pobedio Spartu iz Praga 3:2. Šahtjor i Olimpik iz Marseja odigrali su 2:2, a Sporting je pobedio Jang Bojs 3:1.

Revanš utakmice plej-ofa za osminu finala Lige Evropa igraju se narednog četvrtka.