Dominik Livaković protiv Totenhema

Fudbaleri Rome, Granade, Arsenala i Totenhema nalaze se nadomak prolaza u četvrtfinale Lige Evrope nakon pobeda u prvim mečevima osmine finala.

Nakon Ajaksa, za koji je gol postigao i Dušan Tadić, kao i Viljareala, spomenuta četiri tima su napravila veliki korak ka mestu među osam najboljih u najmasovnijem evropskom takmičenju.

Mančester Junajted i Milan, odnosno Slavija iz Praga i Rendžers su remizirali sa po 1:1.

Roma je na svom terenu pregazila Šahtjor sa 3:0. Povela je „vučica“ iz Rima preko Pelegrinija u 23. minutu, da bi golovima El Šaravija u 73. i Mančinija u 77. došla do ubedljivog trijumfa, pa će, čini se, revanš biti puka formalnost, jer teško da Ukrajinci imaju dovoljno kvaliteta da ugroze ovo vođstvo tima iz Italije.

Granada je protiv Moldea došla do prednosti od dva pogotka zahvaljujući golovima Moline u 26. i Soldada u 76. minutu, iako ni Molde nije bio bez svoje šanse.

Ipak, Molde nije iskoristio nijednu od svojih devet prilika, a na sve to utakmicu su završili sa 10 igrača nakon isključenja Elingsena, koji je u razmaku od tri minuta dobio dva žuta kartona, pa je od 71. Molde igrao sa igračem manje u polju.

Arsenal je poklonio pogodak nade Olimpijakosu, ali se u London vraćaju sa tri gola u mreži grčkog tima. Povele su „tobdžije“ preko Odegarda u 34. minutu, ali je El Arabi nakon 58 minuta igre iskoristio grešku poslednje linije odbrane Arsenala i poslao loptu u praktično praznu mrežu rivala.

Ipak, u završnih 10 minuta tim iz Londona je došao do kapitalne prednosti, pošto su Gabrijel u 80. i Elneni pet minuta kasnije doneli velikih 3:1.

Totenhem je zahvaljujući odličnoj partiji Harija Kejna sa 2:0 savladao Dinamo, pa će na revanš u Hrvatsku ići sa dva pogotka viška. Reprezentativni napadač Engleske je postigao oba gola, po jedan u 25. i 70. minutu, i tako trasirao put svojoj ekipi ka trijumfu.