Opet je odbrana podbacila

Fudbaleri Mančester sitija slavili su na Marakani sa 3:2 i tako su bez izgubljenog poena završili nastup u grupnoj fazi Lige šampiona.

Zvezda je ponovo sebi dopustila da jeftino izgubi, iako je ovde moglo do dobrog rezultata, samo da je bilo malo više organizacije u odbrani.

Crveno-beli su dozvolili da tinejdžeri Oskar Bob i Mikah Hamilton postignu debitantske golove za Mančester siti, te zbog toga ova dva gola nisu ni utešna.

Zvezda je tako svoje učešće u Ligi šampiona završila sa samo jednim bodom i to protv Jang Bojsa na Marakani.

Omro Glazer – Jedan udarac na gol, jedan primljen gol. To je bio učinak Izraelca u prvom delu. Iz teške pozicije pogodio je debitant Mikah Hamilton, a utisak je da je Glazer mogao bolje kod tog gola. Distribucija kod ispucavanja je bila prosečna, kao i njegov performans u prvom delu. Ista situacija i u drugom delu. Prvi šut, odmah gol, ali kod njega nije mogao ništa Glazer. – 6

Naser Điga – Grešio je mnogo štoper crveno-belih i baš je delovalo da nije u meču od samog starta. Nije uspeo da ponovi partiju iz Mančestera gde je blistao, a očekivalo se više, jer je Siti igrao sa rezervama u napadu. Lako je ispadao i u drugom poluvremenu, nije se dobro pozicionirao i zbog toga je Siti lako dolazio do prilika. Zatim je i skrivio penal koji je rešio pitanje pobednika – 5

Uroš Spajić – Često je prekidao napade “građana” faulovima, ali to je jedino što je uspeo pozitivno da uradi u prvom delu. Dobio je žuti karton posle starta nad Džekom Grilišom i bio je jedan od lošijih u prvih 45. minuta. Imao je nekoliko dobrih intervencija, ali bez značajnijeg učinka u drugom delu – 6

Aleksandar Dragović – Kapiten je ispao u direktnom duelu nakon koga je pao gol. Uspeo je Hamilton da prođe pored njega, dok je Dragović morao bliže da stoji. Pokušavao je kasnije da podigne ekipu, imao je dva, tri dobra bloka, ali ništa više od toga. Držao je odbranu, ali ponovo ispao kod gola, što je koštalo Zvezdu. – 5,5

Kosta Nedeljković – Možda i najbolji deo defanzive Zvezde. Imao je sjajnu šansu na sredini prvog dela, ali je šutirao visoko iznad gola. U odbrani je mogao bolje, ali nije toliko grešio za razliku od ostalih. Nije napadala Zvezda preko njegove strane i to je bio razlog za nešto lošiju partiju u nastavku. – 6

Srđan Mijailović – Pokrivao je ceo teren, kao i na prethodnih pet mečeva, ali se sada osećao umor. Bio je aktivan u presingu, te nije imao previše vremena za odmor. Grizao je u defanzivi, dok u napadu nije imao veći uticaj. Tako je bilo i u drugom delu, uz žuti karton koji je dobio u 65. minutu – 6

Šerif Endiaje – Aktivniji je bio Endijae od ostalih napadačkih opcija. Nije promašio ništa strašno, ali nije ni kreirao mnogo. Odličaj je bio u presingu, dok je drugo poluvreme otvorio promašenom velikom šansom. Morao je da je iskoristi, ali opet nije uradio to. Zbog toga je i napustio igru u 57. minutu. – 5,5

Aleksandar Katai (od 57. minuta) – Samo nekoliko dodira sa loptom imao je popularni “magiko”. Jednom je bio u prilici da šutne, ali to nije uradio. Gol je postigao u nadoknadi i to posle kornera. Skočio je moćno i glavom prosledio loptu u mrežu – 6,5

Vladimir Lučić (od 57. minuta) – Driblao je i driblao i driblao, ali nažalost nije uspeo da probije odbranu Sitija. Komično je jednom pao posle driblinga i to je bilo sve od talentovanog krila – 6

Jovan Mijatović (od 57. minuta) – Imao je zaista dve dobre šanse Mijatović, ali ih nije iskoristio. Propustio je sjajnu priliku da se istakne u Evropi, ali lopta nije htela u gol. – 5,5

Milan Rodić (od 65. minuta) – Standardno je od ulaska sve pokrivao Rodić i lako je izašao na kraj sa mladim zvezdama Sitija. – 6

Uroš Kabić (od 78. minuta) – Premalo vremena na terenu da bi se ocenio.