Dušan Vlahović Foto:Best Images / Shutterstock Editorial / Profimedia

Fudbaleri Juventusa doživeli su težak šamar od Empolija, od kog su poraženi sa 4:1 u Seriji A.

Juve je utakmicu 36. kola dočekao sa informacijom da mu je oduzeto deset bodova zbog finansijskih malverzacija prethodne uprave kluba.

Samim tim mu je u borbi s Milanom potreban svaki bod do kraja sezone, ali se „stara dama“ saplela već protiv Empolija.

Frančesko Kaputo je u 18. minutu s penala doneo prednost svom timu, a Sebastijano Luperto je samo tri minuta kasnije dao gol za 2:0.

Empoli je u nastavku uvećao prednost u 48. minutu kada je svoj drugi pogodak dao Kaputo, posle čega je jedan pogodak Federiku Kijezi namestio Adrijen Rabio.

Slaba je to uteha bila za tim Juventusa koji je u nadoknadi primio još jedan pogodak, u režiji Roberta Pikolija za konačnih 4:1.

Dušan Vlahović, srpski napadač u torinskom timu je odigrao ceo meč i bio jedan od slabijih, a svih 90 minuta je na terenu proveo i Filip Kostić.

Juventus sada sa 59 bodova zauzima sedmo mesto na tabeli, ali do četvrtog mesta vlada prilična „gužva“, jer su sve ekipe sabijene u pet bodova, pošto šestoplasirana Roma ima 60 bodova, petoplasirana Atalanta 61, a četvrtoplasirani Milan 64 boda.