Dejan Ljubičić (Keln)/Foto: EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Još jedan poraz rivala crno-belih.

Fudbaleri Borusije Menhengladbah savladali su Keln rezultatom 5:2 (2:1), u meču devetog kola Bundeslige.

Do vođstva je domaću ekipu doveo Fridrih u 28. minutu, a gosti su uspeli da izjednače golom Kajnca u 31. minutu.

Upravo je Kajnc dobio drugi žuti i crveni karton u prvom minutu sudijske nadoknade, pošto je napravio penal, koji je realizovao Bensebaini za 2:1.

Štindl je na početku drugog dela, u 47. minutu pogodio za 3:1, a za 4:1 se pobrinuo ponovo Bensebaini u 76. minutu.

Smanjio je na 4:2 Huseinbašić u 83. minutu, a konačan rezultat u drugom minutu nadoknade postavio je Tiram.

Keln je 6. oktobra izgubio od Partizana kod kuće (0:1) u trećem kolu Lige konferencija, a u četvrtak 13. oktobra gostuje Partizanu u Humskoj.