Fudbaleri Ajaksa savladali su Herenven 5:1 u 5. kolu prvenstva Holandije, a pobedu "kopljanika" trasirao je srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Tadić je u 5. minutu dobio loptu na desnom boku, fintom se oslobodio čuvara i plasirao loptu u dalji ugao za vođstvo domaćina.

Srbin je u 24. minutu uputio centaršut sa levog boka, a loptu je rukom izblokirao jedan od igrača Herenvena pa je Ajaks stigao do prilike da udvostruči vođstvo sa bele tačke. Odgovornost je preuzeo Tadić i drugi put se upisao u strelce.

U 35. minutu Kudus je nastavio goleadu Kluba iz Amssterdama, a u 66. nade gostiju u čudo podgrejao je Verman.

Ipak, pogocima Klasena iz jedanaesterca u 72. i Entonija u 87. minutu, Ajaks je rutinski stigao do četvrte prvenstvene pobede uz jedan poraz.