EPA-EFE/COR LASKER

Majstorska partija srpskog fudbalera

Srpski reprezentativac Dušan Tadić u proteklom periodu ponovo se našao na udaru kritičara, pre svih Veslija Snajdera, ali je za sve one koji ne veruju u njega, opet imao spreman odgovor.

Tadić nije neko ko mnogo „laje“ van terena, uvek se gospodski ponaša, a svojim delima na terenu i partijama za Ajaks pokazuje kakva je klasa.

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Groningen u gostima sa 3:2 u 32. kolu holandskog prvenstva, a meč se igrao pred praznim tribinama, jer je za vikend isti prekinut zbog nereda navijača.

Tadić je postigao vodeći gol u 18. minutu sa penala, a u nastavku je asistirao Timberu za 3:1. OSim njih, za Ajaks je pogodio i Brajan Brobi, dok su golove za Groningen postizali Kruger i Duarte.

Ajaks više nema šansi da osvoji titulu u Holandiji, jer je novi šampion Fejenord, ali ostaje borba za drugo i treće mesto sa PSV-om i AZ Alkmarom.

„Kopljanici“ trenutno imaju 66 poena, PSV je na 71, a AZ na 64. Do kraja su ostala još dva kola.